Ať už se elitní slovácký klub jmenoval jakkoliv, Sigmě se na jeho hřišti nedařilo.

Na půdě Slovácké Slavie Uherské Hradiště, 1. FC Synot i současného 1. FC Slovácko odehrála Olomouc osm utkání, jen dvakrát ale dokázala neprohrát a přivézt alespoň bod za remízu.

„Statistika je jedna věc a samotné utkání druhá. My se budeme snažit nepříznivou bilanci změnit,“ nepropadá však předčasně panice kouč Olomoučanů Zdeněk Psotka.

Bilance Slovácka v domácím prostředí ale budí respekt. Za poslední rok prohrálo doma jen dvakrát, naposledy v březnu s Brnem.

V aktuální tabulce mu patří sedmá pozice, ale k úplné špičce nemá daleko. V případě vítězství se dokonce na Sigmu bodově dotáhne.

„Slovácko hraje doma velmi dobře. Těží z vynikající atmosféry, z vynikajícího Švancary a dalších hráčů, kteří jsou dobří jak směrem dopředu, tak dozadu,“ ví dobře Psotka.

„Venku se jim podařilo jednou vyhrát venku a v naší vyrovnané lize tyto tři plusové body z venku stačí na první polovinu tabulky,“ dodal.

Namlsaní domácí ale chtějí po vydařeném vstupu do soutěže ještě víc. „Chceme znovu bodovat. Šestnáct bodů v této fázi sice vypadá moc hezky, ale do konce podzimu zbývá ještě pět kol. A my se musíme snažit dostat přes dvacet bodů, aby jarní část sezony mohla být trochu klidnější,“ říká domácí trenér Miroslav Soukup.

Sigma se po výhře může vrátit za Plzeň

Také Sigma má v případě vítězství zajištěný posun tabulkou vzhůru. Po nečekané prohře Sparty s Teplicemi mohou Hanáci poskočit až na druhou příčku za suverénní Plzeň.

„Víme o tom, sledovali jsme to, ale nejen proto chceme utkání na Slovácku zvládnout,“ říká kouč Psotka.

Jeho svěřenci se totiž musejí gólově znovu probudit. V posledních dvou duelech s Teplicemi a Spartou se do černého netrefil nikdo a co hůř, i příležitostí bylo jako šafránu.

„Ale nepozoroval jsem, že bychom ztratili pohodu. Obě utkání byla těžká, ale herně jsme je podle mého názoru zvládli. V Norimberku jsme dali dvě branky a myslím si, že naši hráči jsou pořád ve formě, a tudíž schopní dát góly i na Slovácku,“ brání svůj tým olomoucký kouč.

Nepřímo s ním souhlasí i jeho protějšek.

„Neprohráli kvůli tomu, že by ztratili formu. Spíš jen neměli tolik štěstí. Herně to z jejich strany bylo dobré, jenom jim to nevyšlo výsledkově,“ poznamenal Soukup na adresu Hanáků.

Kouč Slovácka: Doma hrajeme s 12 lidmi

Oba trenéři se také shodli v tom, že by se mohl hrát pohledný fotbal. Slovácko totiž na rozdíl od celé řady jiných týmů nehraje tolik defenzivně.

„Neočekávám sice, že by Slovácko hrálo velmi ofenzivně, ale není to typ mužstva, které by hodně faulovalo. Snaží se hrát už od zadu konstruktivně a vepředu se, jak už jsem říkal, spoléhá na individuality,“ míní Zdeněk Psotka.

„Nemáme důvod na naší hře něco výrazněji měnit. Jdeme svojí cestou, chceme vybudovat a stabilizovat tým, vytvářet si svůj herní styl. Doma hrajeme ve dvanácti lidech, což je ohromně znát. Proto toho musíme využít,“ připomněl kouč Slovácka Soukup ještě jednou skvělou atmosféru, kterou vytvářejí příznivci Slovácka, kteří si říkají Fanaticos.

Duel v Uherském Hradišti začíná v pondělí v 18 hodin. Jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Michal Paták a přímým přenosem jej vysílá ČT2.