Jenže léto se nezadržitelně blíží ke svému konci. Školáci už znovu usedli do školních lavic a také fotbalisty čeká návrat k realitě všedních dní. Tedy k lize a k utkáním domácího poháru, který se letos hraje pod názvem Ondrášovska Cup.

Sigma vstupuje do soutěže v jejím druhém kole a představí se na půdě třetiligového SK Líšeň. A nečeká ji tam lehká práce, ačkoliv by propast dvou lig mezi oběma mužstvy mohla svádět k opaku.

Sigma v Brně nemůže kromě postupu vůbec nic získat, naopak může ztratit hodně. Třeba jako pražská Slavia, která na tamním stadionku padla před dvěma lety. Uštěpačné poznámky slyší sešívaní dodnes.

„I to jsem hráčům připomněl,“ uvedl trenér Sigmy Zdeněk Psotka. „Takhle to prostě funguje. Když proti vám hraje soupeř, který je o několik lig pod vámi, má vždy velkou motivaci. My se jim musíme v nasazení a bojovnosti vyrovnat a pak by se měla projevit naše kvalita,“ říká olomoucký kouč.

Konkrétně Líšeň má zmapovanou slušně. „Mají tam pět nebo šest fotbalistů, kteří hrávali v Brně. Jsou hodně ofenzivní. Útočník Jiří Jaroš je velmi nebezpečný střelec,“ prozradil Psotka.

Njevětší nebezpečí pro Sigmu bude v hlavách hráčů. Pokud nic nepodcení, neměli by mít vážnější problémy.

„Je to pro nás jedna z cest do Evropy, kam chceme, takže k zápasu určitě přistoupíme s maximální vážností a v té nejoptimálnější možné sestavě,“ vylučuje Psotka možnost, že by neposlal na trávník to nejlepší, co má na skladě.

Určitě mu bude chybět záložník Tomáš Hořava, který se zranil v souboji se Spartou a nepravděpodobný je také start Michala Hubníka, jenž od ligového zápasu v Příbrami laboruje s kolenem.

VÍCE: Zraněný Hořava: Zatím mám týden klidu

„Zápas se Spartou byl hodně agresivní, takže těch šrámů je tam víc, rozhodneme se až v den utkání,“ uvedl na závěr Psotka.

Utkání startuje v Brně-Líšni dnes v 17 hodin. Vítěz tohoto duelu se utká s divizním Protivanovem.