V tabulce jsou ale dál na prvním místě s velmi reálnou šancí na postup do finálového turnaje.

Ten se bude hrát v Berouně o víkendu 26. a 27. ledna.

„Otázkou ale je, jestli bychom to semifinále a finále chtěli vůbec hrát, přípravu máme naplánovanou trochu jinak," nechal se slyšet trenér Roman Pivarník.

„Finálový víkend je naplánovaný na dobu, kdy mají hráči mít volno. Ukončíme jednu část přípravy, pak by si měli trochu odpočinout a pak začít tu druhou část," prozradil.

Tipsport ligu dokonce podle svých slov ani příliš hrát nechtěl.

„Nakonec jsme do toho šli. Zápasy samozřejmě chceme dobře zvládnout a vyhrávat. Pokud bychom postoupili, museli bychom to nějak řešit, ale kádr máme široký, tak bychom to nějak udělali. Řešit ale budeme až v momentě, kdy to bude aktuální," řekl trenér Sigmy.

Proti Karviné nasadil Pivarník oproti předchozím duelům poněkud kombinovanou sestavu.

„Někteří hráči mají drobné problémy. Nejsou-li stoprocentně zdraví, tak je do zápasů nepouštíme. V tréninku jsou schopní pohlídat si to, ale v zápasech riskovat nechceme," narážel Pivarník především na absenci Tomáše Hořavy či Jakuba Petra.

Za A-tým si tak zahrál celé utkání například záložník Jakub Habusta.

„Stejně jako Faltu nebo Housku ho znám z juniorky a béčka. Je to pro nás výhoda, že tam můžeme sáhnout. Habusta odehrál proti Karviné dobrý zápas, přestože pro něj asi nebylo úplně lehké adaptovat se na náš způsob hry," řekl Pivarník.

Na konečné remíze 3:3 měl velký podíl útočník Martin Doležal, který byl střelcem zápasu.

V prvním poločase dal dvě branky a pokaždé dotahoval vedení Karviné.

Domácí si začali budovat náskok už ve třetí minutě, když se prosadil Sobala. Od 24. do 36. minuty pak diváci viděli hned čtyři góly. Nejprve zvyšoval na 2:0 pro Karvinou polský mládežnický reprezentant Legierski, vzápětí ale poprvé udeřil Doležal.

V 33. minutě ale domácí fotbalisté znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl po gólu Mikuly.

Doležal však znovu vrátil Sigmu do hry. Ve druhém poločase pak měl poslední slovo střídající Martin Hála.

„Zápas splnil svůj účel, přestože samozřejmě nejsme spokojeni s tím, že jsme dostali tři góly. Především dvě branky ze standardních situací mě mrzí, protože to nejsou góly, které by si soupeř nějak vypracoval. Na druhou stranu je pozitivní, že i v kombinované sestavě jsme dokázali reagovat a zápas neprohráli. Naopak jsme ho mohli i strhnout na svoji stranu a vyhrát," zhodnotil duel Pivarník.

Poslední utkání v základní skupině Tipsport ligy odehraje Sigma ve středu.

A půjde o prestižní souboj s Baníkem Ostrava. I přes svá slova ohledně postupu do finálové čtyřky zimního turnaje však Pivarník fanoušky Sigmy ujišťuje: „V žádném případě nic nevypustíme!"

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 3:3 (3:2)

Branky: 3. Sobala, 24. Legierski, 33. Mikula – 29. a 36. Doležal, 68. Hála. Rozhodčí: Proske – Kotlík, Mikeska.

Karviná, 1. poločas: Paleček – Fiala, Mikula, Hottek, Puškáč – Hoferica, Sobala – Ciku, Fischer, Cudrák – Legierski. 2. pol.: Hájek – Fiala, Mikula, Cverna V., Cverna O. – Vaněk, Hoferica – Ciku (Fulnek), Vaclík, Besta – Mišinský. Trenér: Jan Pánik.

Sigma 1. pol.: Blaha – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Houska, Habusta – Schulmeister, Ordoš, Navrátil – Doležal.
2. pol.: Blaha – Sukup, Dreksa, Šindelář, Hála – Pospíšil, Habusta – Janotka, Houska, Javůrek – Varadi. Trenér: Roman Pivarník.