„Je to fantazie,“ říká trenér Zdeněk Psotka. Ale hned krotí nadšení. „Musíme vrátit na zem a pracovat,“ podotkl.

Rozhovor

Před utkáním jste věřil, že vzhledem k hernímu stylu obou soupeřů by mohlo být atraktivní pro diváky. Splnilo se to?
Byl to pohledný zápas. A to nejen vzhledem k divácké kulise, ale i kvůli způsobu hry, který obě mužstva předváděla. Měli jsme štěstí v tom, že si dal Baník vlastní gól. Pak jsme ale vyklidili hru a soupeř prokazoval své kvality. Musím říct, že naše vítězství je tentokrát hodně šťastné a slušela by mu asi víc remíza. Jsem rád, že se k nám štěstíčko přiklonilo a že jsme byli produktivní.

Čím to bylo, že vás útočníci soupeře tak větrali? Je to tím, že Svěrkoš se Střihavkou jsou skutečně tak kvalitní hráči?
Jednoznačně. Jsou velmi kvalitní. Jsou siloví, jsou techničtí. Nám se prostě nedařilo některé osobní souboje včas dostoupit. Oni mají kvalitu v tomhle, i kvalitu přihrávky na ně. Ať už od Otepky, Ličky nebo Galáska. Tam ta kvalita je. Na naší straně je ovšem kvalita také, ale chybí nám, i vzhledem ke zkušenostem, trošku jakoby větší síla a agresivita v osobních soubojích. V určitých chvílích jsme byli o krok později, čímž si soupeř vytvořil ty šance. My jsme nechtěli zalézt, proto jsme se snažili hrát celý druhý poločas vysoko, z toho pak pramenily ty brejkové situace.

Byl ta nezkušenost znát i v ofenzivě? Měli jste mnoho příležitostí jít do protiútoku, ale hodně jste z nich pokazili špatnou přihrávkou.
Hlavně v začátku druhého poločasu. Tam jsme hned po první přihrávce nebo zpracování ztráceli balon. Bylo tam spoustu nervozity, spoustu zkažených míčů. Nemyslím si, že nezkušeností, ale nedali jsme tam potřebnou kvalitu. Neuklidnili jsme se. Až pak v momentě, kdy tam Tomáš Janotka s Melim přidrželi míč, tak jsme se dostali zpátky do hry a vytvořili jsme si standardku, ze které jsme dali gól. Nemyslím si, že to bylo s převahou Baníku tak jednoznačné. Soupeř měl samozřejmě vyloženější šance, ale my jsme tam měli také dost možností. Ve druhém poločase už to bylo hodně vabank a mohlo to klidně skončit pět pět.

Ovlivnila ten vstup do druhého poločasu nějak změna rozhodčího? Začínalo se o pár minut později. Že by se třeba ti zkušení hráči Baníku ještě více nabudili, když se začínalo později?
Ne, to bylo pro oba týmy stejné, to vliv nemělo.

A zažil jste už něco takového?
Ne, to jsem ještě nezažil. V televizi už jsem to viděl několikrát, ale na vlastní kůži jsem to ještě nezažil.

Polovinu soutěže jste zakončili vítězstvím nad silným soupeřem. A za pár týdnů nebude nikoho zajímat, že měla Ostrava více šancí. V tabulce jste pěkně vysoko.
Je to fantazie. Jsme na čtvrtém místě v tabulce, což je úžasné. Máme pět bodů v tabulce pravdy. Ještě teď po zápase a zítra si to můžeme užívat. Ale pak se zase musíme vrátit zpátky na zem a začít zase pracovat. Ještě nás čeká jedno utkání v Plzni.

Těší vás, že konečně přišlo trošku víc diváků?
Určitě. Bylo to úžasné v tom, že to bylo slyšet. Zápas měl kulisu. Pro mě jako trenéra je to na jednu stranu hodně složité v takovém prostředí udělovat pokyny, protože hráči mě neslyší. Ale pro ně je to velmi pozitivní, v závěru nám naši diváci hodně pomohli.