Hanákům při pohledu do tabulky není zrovna do skoku, ale na Spartu si věří.

„Cítím, že mužstvo kvalitu má, že na tréninku roste, a také individuální výkony hráčů se zlepšují. Věřím, že to bude pokračovat a zápas zvládneme,“ říká před duelem proti nejúspěšnějšímu českému klubu trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

„Rozdíl mezi Spartou a ostatními týmy v lize je, že má jméno. Že má historii a že motivace na tohoto soupeře je vždycky větší. Ať už to byla Sparta nebo Slavia, tak atmosféra byla vždycky vynikající. Přeji si takovou atmosféru i tentokrát,“ uvedl Psotka.

Sparta na začátku sezony vytvořila rekord v počtu devíti vítězství v řadě, ale od reprezentační přestávky na začátku října nehraje dobře. Utržila dvě vysoké domácí porážky od Liberce a Mladé Boleslavi a po nepřesvědčivém výkonu vyhrála 1:0 v Teplicích.

„Po rozboru chyb z minulého týdne jsme hráče především motivovali pro zbytek podzimu. Čeká nás velmi kvalitní tým, který se po letní obměně v ofenzivě vrací znovu ke své dřívější hře. Výkony Olomouce zatím asi ovlivňovaly následky korupční aféry, ale tým se určitě zvedá,“ řekl trenér Sparty Martin Hašek.

Vyjádřil se také ve smyslu, že potíže donedávna suverénního lídra tabulky vycházejí z obranné čtyřky.

„Myslím, že tam jsou velmi kvalitní hráči. Ale během podzimu proběhly změny na třech místech ze čtyř, takže se možná potřebují sehrát. Ale to je věc Sparty. To musí vyřešit její trenéři,“ uvedl Psotka.

„Pokud ti, kdo nastoupí, nebudou mít formu, tak pro nás dobře,“ podotkl.

„Sparta je pořád silná. Dokazuje to fakt, že je první. Pokud ale jejich výkon nebude optimální podobně jako v předchozích zápasech, tak by to pro nás mohla být výhoda,“ prohlásil o posledních výkonech soupeře Psotka.

„Nemyslím si, že třeba v utkání s Boleslaví byla o tolik horší, aby prohrála 3:0,“ dodal.

Výkon Liberce se mu ale líbil víc.

„Samozřejmě jsme se na ta utkání dívali, zanalyzovali jsme si je. Zejména Liberce, který hrál na Spartě výborně. Budeme chtít hrát naši hru, ale právě Liberec se prezentuje podobnou hrou, jakou bychom chtěli hrát i my. S rychlým přechodem a souboji jeden na jednoho v ofenzivě,“ poznamenal Psotka.

Sigma se bude muset v utkání obejít bez stopera Aleše Škerleho, který byl v minulém kole vyloučen a dostal jednozápasový tres­t.

„Nepříjemnost to pro nás je. K dispozici už je ale Radim Kučera a Vašek Koutný v předchozích zápasech ukázal, že kvalitu má a že může hrát. Věřím, že to zvládne i v zápase se Spartou,“ uvedl Psotka.

Přijde hodně diváků?

Sparta má marodku větší, kvůli zranění zřejmě budou chybět Kušnír, dále záložník Grajciar a také útočník Leonard Kweuke, který prvním gólem rozhodl poslední vzájemný zápas na Letné.

„Bylo to jedno z nejpodařenějších vystoupení, které jsme se Spartou sehráli. Ale Sparta je silné mužstvo se zkušenostmi z evropských soutěží. Proti takovému mužstvu si nevytvoříte za zápas deset šancí. My jsme si vytvořili tři velké, které jsme ale nevyužili. Pokud chceme být úspěšní, tak je využít musíme,“ ví dobře před zápasem Psotka, který Spartu zatím jako trenér A týmu neporazil.

„Vždy to byly vyrovnané zápasy, které rozhodovaly maličkosti. Věřím, že přijde hodně diváků. Spousta se jich přijde určitě podívat i na Spartu. Každopádně na stadionu bude hlučněji a to hráčům vždycky pomůže. Stejně jako to, že se hraje za umělého osvětlení. Fotbal je pak vždycky lepší,“ poznamenal Psotka.