Povede se jim zlomit střelecké prokletí, které je provází v ligových zápasech na Julisce?

Start do jarní části HET ligy si fotbalisté Sigmy Olomouc představovali o něco lépe.

Ve třech domácích zápasech sice Hanáci sbírali body (výhra nad Slováckem, remízy s Plzní a Karvinou), v obou venkovních zápasech (Slavia Praha, Brno) ale vyšli naprázdno.

Přesto svěřenci trenéra Václava Jílka zůstávají na čtvrté pozici tabulky, která zaručuje účast v pohárové Evropě.

„Na jaře jsme ztráceli, ale na nervozitu není čas. Teď jsme měli pauzu na to, dát se dohromady a začít zase hrát náš fotbal,“ vzkazuje Jakub Plšek.

Olomouc stále pohyblivá a nebezpečná

Právě tahoun olomoucké ofenzivy má na minulý vzájemný zápas s Duklou dobré vzpomínky. Na podzim dvěma góly z velké části zařídil domácí vítězství 3:0.

Zvednout jeho sebevědomí by mohla i trefa z předchozího souboje s Karvinou, do kterého Plšek naskočil jako žolík a trenérovi se odměnil gólem.

„Doufám, že mi teď gól pomůže. Už jsem ho potřeboval,“ hlásil Plšek.

Na stadionu Dukly má Sigma velmi nelichotivou bilanci. Na Julisce neskórovala v posledních třech zápasech, naposledy se to Hanákům povedlo v poháru v závěru roku 2012.

Pokud bychom chtěli pátrat po posledním ligovém gólu Sigmy na hřišti Dukly, museli bychom se vrátit do května 1994.

Těmito statistickými údaji se však aktéři zápasu budou zabývat jen stěží. Dukla si na soupeře z Hané bude dávat veliký pozor.

„Olomouc je velmi pohyblivá a kompaktní, a i když to nepotvrzuje výsledky jako na podzim, tak ve všech zápasech k tomu měla velmi blízko. Nebezpečnost si udržuje,“ upozornil trenér Jaroslav Hynek.

Tato slova budou chtít Hanáci potvrdit nejen v pátek, ale také v dalším domácím zápase.

„Teď jedeme na Duklu a pak máme doma Jihlavu, to jsou zápasy, které musíme zvládnout, pokud se chceme udržet v tabulce nahoře,“ má jasno Plšek.

Kouč Jílek bude mít s výjimkou Michala Vepřeka k dispozici kompletní kádr.

"Všichni hráči jsou připraveni, včetně Vency Jemelky, který trénuje celý týden," pochvaloval si Jílek na klubovém webu Sigmy.