Žádný div, že se tak olomoucké vedení rozhodlo. Z řešení některých situací si mohli příznivci na tribunách ukroutit hlavu. Zoufalí byli i sami hráči.

„Tolik gólů jako my snad nedostal ani Švarc Benešov ve své první sezoně," prohlásil třeba na účet tragické defenzivy po posledním utkání s Duklou Michal Ordoš.

Posila ze Sparty, pravý obránce Vlastimil Vidlička měl starosti sám se sebou, chybovali stopeři v čele se zkušeným Škerlem.

Na levé straně se zase nedokázali na delší dobu usadit ani Vepřek, ani Javůrek.

Právě Vepřeka a také mladého stopera Václava Koutného hodil trenér Psotka v zimní pauze přes palubu. Oba dostali svolení k odchodu a trénují s rezervou.

Zatím ovšem na Hanou nedorazila žádná náhrada. A tak Sigma zatím Vepřekovi stopla prakticky dohodnuté hostování v Jihlavě.

„Možné je i to, že Michal zůstane v klubu i pro jaro," řekl při pondělním startu zimní přípravy trenér Zdeněk Psotka.

Na pozici středních obránců má přece jen širší manévrovací prostor.

V kádru vedle kapitána Škerleho figuruje i uzdravený Pavel Dreksa, dále pak talentovaní Jaroslav Svozil a Ondřej Murin, jenž podzim kvůli zranění kolena vynechal. Zaskočit v případě nouze může i Martin Šindelář.

Přesto si Hanáci ještě pozvali na testy Dominika Simerského. Jednadvacetiletý fotbalista prošel mládežnickou akademií 1. FC Slovácko. Posléze působil také v Brně, Jablonci a naposledy ve Znojmě, kde však za podzim odehrál pouze jediné utkání.

Jinak nastupoval převážně v juniorské lize. Celkem má Simerský na kontě jednadvacet zápasů v nejvyšší soutěži, v nichž vstřelil jednu branku.

Ke Kováčovi má blíž Jablonec

Hodně by na Hané stáli také o svého odchovance Radoslava Kováče.

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby do Olomouce tak zvučné jméno přišlo, ale Radek má zatím platnou smlouvu v Liberci," uvedl Psotka.

Kováč se má do poloviny ledna rozhodnout, zda v Liberci smlouvu prodlouží, nebo odejde.

S nabídkou už přispěchal vedle Sigmy také Jablonec, který se rázem stal v dostizích o Kováče favoritem. Je totiž v dojezdové vzdálenosti od Prahy, kde se exreprezentant s rodinou usadil.

Zkušenosti by mohl teoreticky přinést do olomoucké defenzivy Erich Brabec. Fotbalista, který prošel v kariéře Slavií i Spartou, je momentálně volným hráčem.

Dohodl se na ukončení smlouvy ve slovenské Senici. Právě tam se potkal před časem se současným koučem Hanáků. Jenže tomu už je sedmatřicet.