„Věřím, že s pomocí fanoušků a trochou štěstí se můžeme pokusit na to vysněné třetí místo dosáhnout,“ řekl trenér Vaclav Jílek.

„To, co můžeme ovlivnit, je vyhrát zápas a na co to bude stačit, to uvidíme,“ doplnil.

Pomůže Heča a Klokani?

Matematika je skutečně poměrně jasná.

K posunu na třetí místo musí Olomouc doma bodovat naplno a zároveň potřebuje, aby její konkurenti, tedy Jablonec a Sparta, ve svých zápasech nezvítězili.

Severočeši hrají doma se Slováckem, Sparta hraje malé pražské derby na Bohemians.

„Věřím, že Heča by to mohl zamknout a výsledek 0:0 by byl super,“ glosoval duel Jablonce Miloš Buchta, který byl v týdnu vyhlášen nejlepším brankářem celé ligy. Mimochodem před slováckým Milanem Hečou.

A Sparta v Ďolíčku?

„Tam se může stát cokoliv. Plzeň tam dostala pětku,“ přemítal Leoš Kalvoda, vedle Petra Uličného a legendárního Karla Brücknera jeden ze tří trenérů, kteří Sigmu v lize dovedli na medailovou příčku.

Jeho nástupce a současný šéf lavičky Jílek se bude muset vypořádat s absencí kapitána Michala Vepřeka, který nesmí nastoupit kvůli zbytečnému vyloučení na Spartě.

„Je to kapitán, jeden ze dvou zkušených hráčů, z tohoto pohledu to ztráta bude. Jsme ale schopni alternovat tu pozici, i když těch možností není tolik. Může tam nastoupit Martin Hála, Šimon Falta, případně Michal Surzyn. Bude to jen o tom vybrat tu nejlepší,“ řekl Jílek.

Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta se zatažením záložníka Šimona Falty do obranné čtveřice, přičemž jeho místo ve středové řadě by zaujal někdo z trojice Moulis, Texl, Manzia. Třeba ale stratég Jílek vymyslí ještě něco jiného.

Podporu si za celý rok zaslouží

Boleslavi bude také kvůli kartám (žlutým) scházet Tomáš Fabián, jinak je ale mužstvo kouče Jozefa Webera kompletní.

Do Olomouce přijíždí v klidu bez nervů. Záchranu už si Středočeši zajistili.

„Hráči se mohou soustředit jen na fotbal, můžou hrát v klidu, nebudou pod tlakem. Hlavně na venkovních hřištích je Boleslav velmi silný soupeř, získává tam hodně bodů. My ale na rozdíl od ní máme o co hrát, tak věřím, že to v utkání bude vidět,“ uvedl kouč Sigmy, který věří i v pomoc domácího publika.

„Vrátit fanoušky na stadion byl jeden z cílů pro tuto sezónu. Třeba ve Zlíně byla atmosféra fantastická. Chtěl bych fanoušky na poslední zápas pozvat. Hráči si podporu za výkony v celém ročníku zaslouží,“ doplnil.