Generálku na vyhřívaném přírodním trávníku olomouckého stánku by chtěli odehrát v nejsilnější možné sestavě, aby se dobře připravili na ostrý start proti Plzni.

„Bereme to jako skutečnou prověrku na soutěž,“ přiznává trenér Václav Jílek pro klubový web.

Jeho kádr zůstal až na Tomáše Chorého, jehož nahradil Jakub Řezníček, pohromadě. A protože podzim se herně i výsledkově vydařil na výbornou, není důvod nic měnit.

Proti Slovanu by tedy Hanáci měli nastoupit v jedenáctce, která příští neděli vyzve dosud suverénní Viktorii. Žádné skrývání optimální sestavy.

„Bude se to blížit ideálu. S Plzní se navzájem dostatečně známe, nemyslím si, že bychom se mohli překvapit nějakými zásadními tahy,“ uvažuje kouč Sigmy.

V překladu to znamená, že na levém kraji obrany by se měl objevit uzdravený kapitán Michal Vepřek, na hrot se pak zřejmě vysune opět záložník Jakub Plšek. Západočeský host Řezníček totiž proti svému kmenovému klubu nemůže nastoupit.

Stejně jako Vepřek by do hry mohl konečně naskočit i křídelník Pavel Moulis, jehož trápil pásový opar.

„Všichni jsou nyní připraveni, bude záležet na nás, koho nominujeme k utkání, případně kteří hráči dostanou v neděli prostor, aby si zahráli za juniorku,“ říká Jílek.

V mrazu hřejivý fotbal?

Důvod, proč se Olomoučtí střetnou právě s Libercem, je jednoduchý: celek z Podještědí už totiž letos v HET lize nepotkají.

Ve druhém kole jej Hanáci doma porazili 2:1, v prosincové derniéře naopak padli 0:1. Proto se dnes střetne například i ostravský Baník se Slavií.

Generálka bude o to pikantnější, že právě zřejmě se Slovanem bude Sigma bojovat o flek do pohárové Evropy.

Hosté se však budou muset na jaře obejít bez klíčového kvarteta - trenéra Jindřicha Trpišovského, sportovního ředitele Jana Nezmara, brankáře Ondřeje Koláře a stopera Ondřeje Kúdely. Všichni jmenovaní odešli právě k sešívaným Pražanům.

Novým koučem Liberce se stal progresivní David Holoubek, který stejně jako protějšek Jílek prošel sparťanskou výchovou pod vedením zkušeného Jaroslava Hřebíka. Bude navzdory mrazu k vidění hřejivý fotbal?