Jenže z náporu vytěžili pouze branku Tomáše Randy. Když deset minut po přestávce srovnal Nulíček, skončilo utkání nerozhodně 1:1. Sigma tak třetí zápas za sebou naplno nebodovala.

Trenér hostů František Komňacký sám po utkání přiznal, že v první půlce Sigma svého soupeře přehrála. „Byli jsme na ručník. Kdyby soupeř využil svých šancí, tak jsme odjížděli s ostudou. Klobouk dolů, hráli rychle, jednoduše, přímočaře,“ řekl Komňacký.

Olomoucký tým byl v prvním poločase hodně aktivní, byť ze stabilních ofenzivních hráčů chybělo hned pět - Hartig, Melinho, Janotka, Kazár a Onofrej, který už byl alespoň připravený na lavičce.

„Přes všechny naše problémy se zdravím hráčů, protože i Rossi nastoupil do utkání silně indisponován a na jeho výkonu to bylo vidět, když jsme nebyli ve středu tak aktivní, jsme mohli zápas rozhodnout v prvním poločase. Dát na dva tři nula. Bohužel se tak nestalo,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit.

A přiznal, že druhý díl zápasu už se jeho týmu tolik nepovedl. „Druhý poločas z naší strany nebyl dobrý. Nebyli jsme aktivní, byli jsme málo agresivní v útočné dvojici, ve středu pole jsme neudrželi balon. V prvním poločase jsme měli na to, abychom rozhodli zápas, tak je remízového výsledku škoda,“ podotkl Pulpit.

Poprvé v sezoně nastoupili od začátku zápasu záložník Martin Pulkert a útočník Vojtěch Schulmeister. „Hráči, kteří dostali šanci, Pulkert, Bajer a Schulmeister, tak určité uznání zaslouží. V naší situaci, kdy máme pět šest hráčů základní sestavy zraněných, odehráli solidní utkání,“ pochválil kouč své svěřence.

Na poslední půlhodinku nastoupil útočník Daniel Bueno. „Myslím, že ve srovnání s utkáním s Teplicemi mělo to střídání smysl. Schulmeister už ve druhém poločase odcházel, tam nám nic jiného nezbývalo. Bueno odvedl svou práci, Knakal také,“ řekl Pulpit na téma střídajících borců.

„Mrzí mě zranění Hudce, to bylo vynucené střídání. Mohli jsme jedno ušetřit pro hráče směrem dopředu a posílit ofenzivu. Bohužel Hudec už nemohl dál hrát, takže jsme ho museli střídat a navíc máme dalšího hráče ve stavu zraněných,“ dodal Pulpit.