Jablonec přijel do Olomouce pro bod a od začátku se soustředil hlavně na poctivou obranu. Hanáci se s tím vyrovnávali hodně těžko. Petr po čtvrthodince prodloužil Nucův centr k Janotkovi, ten ale v dobré pozici promáchl.

Na druhé straně za pár okamžiků udělal hrubku Komárek, ale Lovásik Jablonského kličku přečetl a do zakončení ho nepustil. Největší šanci Sigmy v první půli měl v 26. minutě levý obránce Laco Onofrej, který si narazil s Petrem a jeho rána pravačou z hranice vápna lehce pohladila břevno.

Jablonečtí zahrozili z brejku, ale Lafata vyrostl málo na to, aby dosáhl na Haurdičův centr. Svou oblíbenou disciplínu si pak vyzkoušel ranař Pavlík ale Lovásik jeho pokus vyboxoval.

Po přestávce Sigma přidala. Šultesova přízemní střela ale prosvištěla kolem pravé Špitovy tyče, Onofrejův pokus z voleje zase kolem levé.

Do branky se ve skluzu netrefil ani Jakub Petr po nabídce Šultese a tak málem bylo zle na druhé straně. Na dlouhý míč za obranu naběhl střídající Valenta a šel sám na Lovásika, ten však jeho tvrdou ránu vyrazil.

Jenže minutu před koncem posoudil sudí Matějek přísně střet Janotky s Jablonským a po celý zápas neviditelný Marek Jarolím potvrdil, že minimálně v české lize patří ve střílení trestných kopů mezi extratřídu.

Alespoň bod mohl vydřít pro Olomouc Caihame, ale jeho střelu po zemi Špit lapil.

SK Sigma Olomouc – FK Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branky: 89. Jarolím. Rozhodčí: Matějek – Ubias, Pelikán. ŽK: 33. Škerle – 31. Lafata. Diváků: 3712.

Sigma: Lovásik – Nuc (81. Štěpán), Škerle, Komárek, Onofrej – Bajer, Otepka, Rossi, Janotka – Šultes (85. Ordoš), Petr (69. Caihame). Trenér: Zdeněk Psotka.

Jablonec: Špit – Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí- Haurdič (77. Michálek), Eliáš (70. Valenta), Pavlík, Jarolím, Jablonský- Lafata (85. Vukovič). Trenér: František Komňacký.