Z hráče, který byl ještě před pár měsíci v klubu na odpis, je znovu opora. Hanáci v 10. kole ligy porazili doma Teplice, znovu především díky pozorné obraně v čele s brankářem. „Pokračujeme vzadu s nulou, a to je jen dobře. Zase jsme neinkasovali, což je základ k úspěchu hlavně doma,“ řekl Martin Hudec.

V prvním poločase se vyhlášený hlavičkář dral do zakončení, ale srazil ho vybíhající brankář Martin Slavík. Teplický gólman minul míč, jenže trefil nabíhajícího Hudce. Rozhodčí Jiří Adam ovšem místo penalty odpískal nedovolený zákrok olomouckého hráče. „Vůbec nevím, že bych ho fauloval. Díval jsem se po balonu a bohužel jsme se srazili,“ podotkl Hudec.

Sigma má nejlepší obranu v lize, dostala jen šest branek. Ale sama gólů dala sedm, to je za deset kol málo. „Kdy dáme více branek? To je otázka proměnění šancí. Mohli jsme dát víc gólů i teď proti Teplicím. Blízko k tomu měl třeba Martin Knakal. Kdyby si lépe pokryl balon, tak to bylo v desáté minutě dva nula,“ řekl Hudec.

Olomouci se daří, je pátá v tabulce, pět zápasů v řadě bodovala, z toho ve čtyřech nedostala gól. „Doma je povinnost vítězit, to jsme s Teplicemi splnili. Teď jedeme dvakrát za sebou ven a určitě pro body,“ myslel už Hudec na zápasy v Plzni a na Žižkově.