Již příští víkend totiž startuje Synot liga a sešívaní se na úvod představí na Slovácku. To Hanáci si na premiérový zápas ve Fotbalové národní lize budou muset počkat o týden déle. Úvodní mistrovské utkání tak pro svěřence trenéra Leoše Kalvody bude zápas prvního kola domácího poháru proti lepšímu z dvojice Uherský Brod – Slavičín.

Olomoucký trenér chce do zápasu proti Slavii poslat sestavu, se kterou bude počítat 
i v druholigové sezoně, dojde však i například na testování krajního brazilského beka Gabriela.

„Je volným hráčem, odehrál dost sezon v Jihlavě, asi 
v něm něco bude. Pokud by obstál, tak by byla škoda takového hráče nevzít," řekl na adresu pravého obránce trenér Kalvoda.

„Jinak už by tam měla nastoupit základní kostra týmu, i když jsou tam dva tři posty, kde se ještě rozhodujeme, kdo by tam mohl naskočit. Kluci vědí, o co hrají, říkal jsem jim to. Každý zápas musejí hrát naplno," uvedl kouč Kalvoda na klubovém webu Sigmy.

Do zápasu nezasáhnou dlouhodobí marodi Zdeněk Zlámal a Radim Nepožitek, ani Tomáš Janotka s Janem Schulmeisterem, kteří by se měli brzy vrátit do hry. Hrát zatím samozřejmě nemůže ani nejnovější olomoucká posila David Bystroň.

Olomoučtí fotbalisté si v sobotu budou moci na delší dobu naposledy zahrát proti soupeři z nejvyšší soutěže, což pro ně bude motivací samo o sobě. Diváci se tak rozhodně mají na co těšit. „Myslím, že v Kroměříži by mohlo přijít dost lidí," doufá Leoš Kalvoda.

Poslední přípravné utkání Sigmy startuje na kroměřížském fotbalovém stadionu v sobotu v 17.00.