O papírovém favoritu utkání nemusí být ani řeč. Sigma Olomouc, ačkoliv je v současné době v krizi, by měla mít kvalitativně vcelku jasně navrch.

Pohárové zápasy však bývají ošidné, o čemž se v minulých kolech Ondrášovka Cupu přesvědčili třeba fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří prohráli na půdě divizních Živanic.

Znojmo ve třetí nejvyšší soutěži šlape. Po deseti kolech je v čele soutěže a nutno podotknout, že zcela zaslouženě.

Do utkání by měli jít Znojemští v plné síle a budou se snažit přejít i přes prvoligovou překážku. Přesto domácí kouč Sobota pasuje svůj tým do role outsidera.

„Chceme si utkání užít. Číslem jedna ale pro nás zůstává mistrovská soutěž,“ zdůraznil Sobota. Sigmě pochopitelně nezbývá než roli favorita přijmout.

„Chceme postoupit a dostat se do jarní části, kde už potom zbývají jen dvě kola do finále,“ říká olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Hubník už může nastoupit

Pro utkání už může počítat s Michalem Hubníkem, který si odpykal čtyřzápasový trest za červenou kartu z ligového utkání v Mladé Boleslavi a o víkendu už nastoupil v dresu juniorky v Brně na půdě Bystrce. A dokonce se blýskl i gólem.

„Znojmo má dynamické mužstvo se spoustou mladých hráčů a dobrým přechodem do útoku. A jsou velmi produktivní. Ale my víme, jak na ně hrát, abychom uspěli,“ prozradil kouč Psotka, který soupeře na vlastní oči viděl minulý týden v třetiligovém utkání s olomouckou rezervou.

Utkání mezi 1. SC Znojmo a Sigmou Olomouc začíná dnes v šestnáct hodin na znojemském fotbalovém stadionu v Horním parku.

Dnešní znojemský fotbalový svátek umocní svým výkopem fotbalová legenda sedmdesátých let a československý reprezentant František Veselý.

Martin Anderle, Jiří Fišara