Opravdu už jen kousek chybí olomouckým fotbalistům k dopsání neuvěřitelné pohádky. Ještě loni byl tenhle tým ve druhé lize a teď se pere o medaile.

Poslední dvě výhry doma s Baníkem a v Teplicích navíc otevřely před aktuálně třetí Sigmou vpravdě netušenou příležitost.

Čtyři kola před koncem soutěže je ligový nováček reálně ve hře o druhé místo a tím i předkolo Ligy mistrů. Na druhou Slavii Hanáci momentálně ztrácejí jen dva body.

Ve hře je samozřejmě i Evropská liga. Na pátou Spartu, se kterou se utkají za dva týdny, má Sigma pětibodový náskok. Na šestý Liberec dokonce ještě o jeden bodík větší.

„O Lize mistrů se ani nebavíme, to je něco, o čem jsme ani nesnili. To kdyby se povedlo, tak by to byla věc, která je pro mě těžko uchopitelná,“ přiznal kouč Václav Jílek.

„Snili jsme o Evropské lize, kterou bychom si chtěli zahrát. Díky obsazení finále poháru je šance, že by pohárová mohla být i pátá příčka a na tu už máme nějaký náskok. Na druhou stranu si uvědomuji, že když nezvládneme dva zápasy po sobě, tak jsme tam zase zpátky,“ uvedl.

K naplnění snu to chce tedy ještě pár „maličkostí“.

„Minimálně čtyři, možná šest bodů ještě určitě musíme získat,“ myslí si Jílek.

Radost Sigmy
Půjdeme v Olomouci zase na "Evropu"? Sigma finišuje v napínavé hře o miliony

Velká klokaní síla 

Domácí vítězství nad nevyzpytatelnými Bohemians, kteří už zaskočili nejednoho favorita, by byl ideální začátek.

„Čeká nás hodně nepříjemný soupeř. Možná je trochu nepříjemnější ve svém domácím prostředí, ale tím nijak nechci snižovat jeho kvalitu,“ ví dobře kouč Jílek, který se po dvouzápasovém trestu znovu vrátí na lavičku.

Čím jsou Klokani pro soupeře nebezpeční?

„Hru mají založenou na velké aktivitě, práci a agresivitě. A také na individuální kvalitě Tetteha na hrotové pozici, či křídelních hráčů a Martina Haška ve středové řadě,“ říká Jílek.

„Jako tým mají velkou sílu v organizaci hry, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ dodal.

A ví, o čem mluví. Stačí vzpomenout na podzimní duel v Ďolíčku, kde byla Sigma hodně ráda za remízu 1:1.

Sice v první půli vedla a přežila penaltu, kterou nedal Kabajev. Po přestávce ale vyrovnal Hašek a zelenobílí pak měli navrch.

Jak ovšem Jílek správně upozornil, mimo domácí výběh klokaní kouzla vyprchávají. Z posledních šesti venkovních zápasů uhráli jediný bod a na Hané z dosavadních 13 zápasů v samostatné lize ani jednou nevyhráli.

Trenér Karel Trnečka
Tohle jsem za 25 let nezažil, kroutil hlavou Trnečka po další prohře HFK

Klíčový Kalvach je zpět

Sigma bude favoritem a podle toho se chce na hřišti chovat.

„Chceme soupeři vnutit náš způsob hry, oproti utkání v Teplicích bychom měli být ještě dominantnější. Měli bychom víc kontrolovat hru i míč a samozřejmě se chceme co nejrychleji prosadit. S tím jdeme do zápasu,“ usmál se Jílek.

Radost mu musí dělat návrat defenzivního štítu Lukáše Kalvacha po karetním trestu. Jílek se dvaadvacetiletého mladíka, který hraje ligu prvním rokem, nebál označit za klíčového muže svého výběru.

Hostům naopak bude scházet kvůli čtyřem žlutým kartám důležitý stoper Michal Šmíd.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 19. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru