Zájem o Heinze mají už od začátku prázdnin tři moravské kluby – kromě Sigmy ještě 1. FC Brno a Baník Ostrava. Největší šanci získat zkušeného ofenzivního záložníka mají první dva kluby.

Hanácký klub je se svým odchovancem v kontaktu. Heinzova situace v Nantes se ovšem stále mění. Do tamního klubu přišel nový trenér a zdálo se, že s Heinzem bude na rozdíl od svého předchůdce počítat.

Ale nakonec by zřejmě mělo být všechno jinak, francouzský klub se pravděpodobně nebude jeho odchodu bránit.

Heinz měl v závěru minulé sezony potíže s třísly a musel na operaci. A v úvodu nového soutěžního ročníku ještě za Nantes, které je předposlední v tabulce, neodehrál ani jednu minutu.

„Intenzivně pracujeme na příchodu jednoho českého hráče do ofenzivy. Ale nezáleží to jenom na nás, uvidíme, jestli se nám to podaří uskutečnit už nyní, nebo až v dalším přestupním termínu,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc.

Ze Sigmy odešel Heinz v roce 2000 do HSV Hamburg. Poté působil v Bielefeldu, sezonu 2003/04 hrál za Baník Ostrava. Následující ročník byl hráčem Borussie Mönchengladbach, pak přišly na řadu Galatasaray, Saint-Étienne a FC Nantes.

Heinz ovšem není jediným útočníkem, o kterého se Sigma zajímala. Klub sondoval možnosti příchodu Zbyňka Pospěcha z Artmedie nebo Michala Pospíšila.

Proti angažování prvního ovšem hovořily morálně-volní vlastnosti, druhý zvažoval návrat zpět do České republiky, ale nakonec se rozhodl, že ještě zůstane v cizině.