Reprezentovat, to je pro každého sportovce ta největší čest. Ale pro Nuce a Heidenreicha to tentokrát znamenalo menší nepříjemnost. Oba by měli možná mohli Gambrinus ligu začít v základní sestavě, jenže EURO se konalo ve stejném termínu, kdy byla Sigma na herním soustředění a ladila na novou sezonu.

Heidenreich patřil na jaře do základní sestavy, Nuc je v týmu nováčkem, v minulé sezoně nastupoval za juniorku ve třetí lize. „Jestli budu hrát? Uvidíme, to je na trenérovi,“ říká Heidenreich. „Doufám, že by to mohlo zase vyjít, poperu se o to,“ podotkl Heidenreich.

Pro Tomáše Nuce je splněním snu už jen to, že je v prvoligovém kádru Sigmy. „Bude to pro mě nová zkušenost. Zatím zkušenosti budu sbírat, když budu dostávat příležitost, tak budu rád,“ řekl Nuc. „Od malička byl můj sen hrát v A mužstvu Sigmy. Teď se mi to plní, musím se snažit, abych se tam udržel a předvedl, že ligu můžu hrát,“ podotkl Nuc. „Na EURU jsem moc neodehrál, takže mi zápasová zátěž chybí. Ale budu se to snažit dohnat, abych se do ligy dostal,“ řekl Nuc.

I vzhledem k návratu mladíků ze šampionátu trenér Zdeněk Psotka musel sobotní generálku v Třinci pojmout jako každý jiný přípravný zápas. Dva týdny mu Nuc a Heidenreich chyběli. „Měli jsme je po delší době v sestavě. Nastoupili ve druhém poločase, ve kterém jsme byli aktivnější,“ řekl Psotka.