Smolný okamžik Sigmu potkal hned na začátku duelu. Už v 5. minutě se po střetu se Šmejkalem zranil útočník Lukáš Hartig a nejlepší podzimní střelec Sigmy musel být převezen do nemocnice. Místo něj šel do hry Banaczek a na projevu týmu byla neúčast bojovného útočníka znát. I proti první půlce za moc nestála.

O přestávce jako by hosté v kabině ožili. Nejprve Hudec hlavičkou zblízka netrefil bránu. Pak si Banaczek pohrál se Šmejkalem a do jeho centru se položil hlavičkující Hubník, ovšem téměř jisté brance báječným reflexem zabránil gólman Daněk. A překonat jej po závaru nedokázal ani explzeňský Martin Knakal.

Vzápětí po přízemní kombinaci Rada směroval přihrávku na Jarolíma, ale dráhu letu míče nešťastným zásahem přetnul bek Randa, který si jej srazil do vlastní brány. Sedm minut před koncem nepojistil výhru Psohlavec, napálil břevno. Trest mohl přijít vzápětí na druhé straně, ale Hubník přestřelil.

V nastavení dal druhý gól Plzně Jarolím.

FC Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 57. vlastní Randa, 90.+1 Jarolím. Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Vysloužil. ŽK: Vrzal, Psohlavec - Kaščák, Hubník, Hudec. Diváci: 2861.

Plzeň: Daněk - Šmejkal, Müller (46. Trapp), Halama, Smola - Fillo, T. Rada, M. Jarolím (90. Smejkal), Vrzal (68. Malcharek) - Krbeček, Psohlavec. Trenér: Levý.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa (77. V. Schulmeister) - M. Knakal, Kaščák, Rossi, Bajer (71. Pulkert) - Hartig (8. Banaczek), Hubník. Trenér: Pulpit.