Teď na podzim se Gába do Olomouce vrátil. Zatím ne jako opora. Přišel po téměř půlroční pauze zapříčiněné zraněním s tím, že se zkusí dostat do formy a tím pádem i do týmu. Za béčko už stačil hrát zápasy, už dal i branku. S prvoligovým týmem trénuje pravidelně.

Poctivého dříče do středu pole, který je schopen zahrát vlastně kdekoliv, současný kouč Sigmy Martin Pulpit vedl už v předchozí sezoně v druholigovém Sokolově. Tam si dobrou práci Jiřího nemohl vynachválit.

A právě v utkání za Sokolov si vrstevník Davida Rozehnala nebo Martina Horáka přivodil zranění. Ve Vítkovicích si zlomil nohu. S přípravou začal naplno až v září. „Musím ostatní dohnat,“ řekl Gába. „Věřím, že se prosadím a budu tady platným hráčem,“ poznamenal.

„Po zranění se pokusím vrátit do velkého fotbalu. Kouč Pulpit mě vedl v Sokolově. Zná mě, ví, co ode mě může čekat. Chtěl bych mu to co nejdříve vrátit na hřišti,“ podotkl.

Pět let putoval po různých klubech. Teď je zpět, i když už nedoufal, že by se ještě někdy v Sigmě objevil. „Je to příjemné. Tady jsem s velkým fotbalem začínal. Je hezké se vrátit tam, kde jsem začal. Abych řekl pravdu, tak už jsem v to moc nevěřil. Ale jsem rád, že jsem tady ještě dostal příležitost,“ řekl Gába.

Celou tu dobu byl na hostování. „Byl jsem pořád hráčem Sigmy, akorát bez profismlouvy,“ podotkl. Za Drnovice, Sigmu a Mladou Boleslav nasbíral 39 prvoligových startů. Druhou ligu hrál například za Prostějov, HFK nebo Sokolov, s bilancí 171 utkání a 11 branek.

A kde se cítil nejlépe? „Po fotbalové stránce se mi líbilo všude. Samozřejmě jsem byl rád, že můžu pravidelně nastupovat. Je to lepší, než někde sedět na lavičce,“ řekl Gába.

Trošku doplatil na to, že na Hané roste defenzivních hráčů hodně. Vždyť patří do generace, ze které se v profifotbale prosadili Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Horák, Čep nebo Vít ml.

„Vždycky to na někoho padne. Když je na nějaký post přetlak, tak někdo musí odejít. A je spíše lepší hrát pravidelně jinde,“ řekl Gába.