„Bylo to takové zoufalství, čekali jsme na ten gól a zaplať pánbůh, že jsme dali aspoň ten jeden,“ řekla dlouholetá olomoucká opora.

Rozhovor

Byl jste překvapený, že jste do zápasu nastoupil až v průběhu druhé půle?
Já jsem s tím počítal již na základně přípravných zápasů. Odcestoval jsem do Frankfurtu, nebyl jsem s týmem sehraný a šanci hrát od začátku dostali jiní. Holt takový je fotbal.

Hru jste dokázal oživit, ale gól vstřelit nedokázal. Bylo na to málo času?
To si nemyslím, měl jsem dát góla, šancí tam bylo spoustu. Škoda, že nevyšly centry. Dvakrát jsem řešil hlavičku zbrkle, když jsem se dostal hlavou nad hráče. Myslel jsem na gól, ale prostě to tam nepadlo.

Jak se vám bojovalo s islandskou výškovou převahou?
Oni byli vyšší, než my a vždycky je ta obranná hlavička jednoduší, než ta útočná. Soupeř má v obraně chlapy jak hory, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Centrů bylo spoustu, mohla přijít nějaká finálka, ze které by padl gól.

Byla inkasovaná branka pro tým hodně studenou sprchou?
Dostali jsme gól ze standartní situlace, když soupeř hlavičkoval úplně sám a to nás srazilo na kolena. Potom jsme si skoro ani nepřihráli. Centrů před branku bylo spoustu, ale oni bránili v deseti lidech.

Nebylo by lepší hrát více kombinačně po zemi?
To si nemyslím, protože oni dobře zahustili prostor a před jejich šestnáctkou se moc kombinovat nedalo. Bylo dobré hrát ze stran, za zápas bylo snad třicet centrů a je jenom škoda, že to tam nepadlo.

Jaké má podle vás Sigma šance v odvetě na Islandu?
Recept je jednoduchý. Nedostat gól a nějaký vstřelit, takže šance máme velké.

Neobáváte se toho, že bude soupeř opět usilovně bránit a hrát na 0:0?
Podle mého budou doma hrát útočněji, než tady. Ale teď si nedokážu představit, jakou zvolí taktiku.

Byla by ostuda vypadnout z Evropy s takto neznámým soupeřem?
Byla by to velká ostuda.

Miroslav Mazal