„Rádi bychom, aby ta série byla co nejdelší,“ říká stoper Martin Komárek, který jediný ze všech obránců nastoupil v každém ligovém kole od začátku.

Byl pro Sigmu zápas s Příbramí tak jednoduchý, jak vypadá výsledek 4:1?
Určitě to bylo těžké utkání, zvlášť, když nám nevyšel začátek. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Protože je důležité doma vyhrávat a navíc jsme potvrdili body z Teplic.

Branku vám dal útočník Huňa, na kterého jste se chystali, protože je nejlepší příbramský střelec. Neměl nějak moc prostoru?
Věděli jsme, že je nejlepší střelec Příbrami, dal polovinu jejich branek. Bohužel z jedné akce nám dal gól. To nás hodně v prvním poločase poznamenalo. Bylo to po ztrátě ve středu hřiště. První centr jsem odvrátil, při druhém už jsem se konkrétně já nestačil k Huňovi posunout. Na ten první centr jsem se musel posunout moc dopředu na první tyčku. A už jsem se k němu nestihl vrátit.

Ukázalo se v tomhle utkání, že Sigma už je někde jinde než v minulé sezoně? To tehdy byste zřejmě zápas tak suverénně neotočili.
Pomohl nám vyrovnávací gól do poločasu. Pak jsme na ně vletěli, důležité bylo, že jsme dali rychlou druhou branku. Tím pádem se Příbram položila a konec zápasu už byl v naší režii.

Když se po hodině hry vede o tři branky, je ten závěr pro obránce pohodovější? Nebo je to stále stejně obtížné?
Určitě je to těžké pořád. Protože koncentrace trošku poleví, řeknete si, vedeme o tři góly. A bylo to vidět. Příbram se dostala do nějakých nebezpečných situací. Ale je dobré, že jsme to dokázali zvládnout a neinkasovali další gól.

Týmu se daří, pět utkání jste bez porážky, z toho poslední tři jste dokázali vyhrát. Je hned v kabině lepší nálada?
Samozřejmě bychom chtěli, aby ta série byla co nejdelší. Rádi bychom na to navázali v sobotu ve Zlíně, určitě si tam jedeme pro nějaké body.

V tabulce je Sigma nahoře, jsou pro vás těžší zápasy s papírově slabšími týmy než proti silným?
Nemyslím si, že je to pro nás těžší. My jsme chtěli předvádět dobrou hru, kterou chceme potvrdit výsledky. Není to pro nás nějak svazující, že jsme v tabulce nahoře, že teď musíme. Musíme v každém zápase.