Lepšího gólmana byste v této statistice hledali marně. Přesto byl muž mezi olomouckými tyčemi z bodu ze Zlína roztrpčený. „Nula je pozitivní, ale z utkání mám smíšené pocity,“ říká.

Rozhovor


* Po herně kvalitních utkáních Olomouce s Brnem, v Ostravě a Libercem je výkon Sigmy ve Zlíně zklamáním, souhlasíte?


Možná to bylo tím, že nehrál Lukáš (Hartig, pozn. redakce). Ale my se z toho musíme dostat sami, i když jsme počítali s tím, že má Lukáš formu. I soupeř by měl z něj větší respekt.

* Ale tím, že chybí Hartig, se přece nerozpadne útočná hra Sigmy, která proti Zlínu prakticky nebyla.

To máte pravdu. No, bohužel. Já jsem z toho zklamaný. Ale jak říkám, možná že mužstvo tím, že Lukáš řekl na poslední chvíli, že nebude hrát, se z toho neprobralo. I když si myslím, že Vojta Schulmeister odvedl druhý poločas velice kvalitní práci. Dobře zapadl do hry a posbíral hodně vysokých balonů. První půlka nebyla, a ta druhá taky. Do zakončení jsme se nedostali, je potřeba na tom zapracovat a víc se tlačit do ofenzivy. A to jak krajní tak středoví záložníci.

* Kdo vás osobně ze Zlína trápil nejvíc?

Já bych neřekl, že měli vyloženě nebezpečného hráče. Já si hlavně hlídal Vláďu Malára, protože ten by mě hecoval. My jsme kamarádi, takže kdyby mi dal gól, tak mi to bude půl roku připomínat. Z toho šel pro mě největší strach. (smích)

* Branku vám nedal on ani nikdo jiný. Díky tomu máte bod, který asi berete všemi deseti, že?

Za ten výkon, co jsme tady odvedli, je bod maximum. Kdybychom vyhráli, tak by to nebylo spravedlivé.

* Vy jste vychytal třetí zápas v řadě bez inkasovaného gólu. Co pro vás znamenají utkání s nulou?


Je to určitě pozitivní nejen pro mě, ale pro celou obrannou fázi. Můžeme hrát na jeden vsítěný gól, ale musíme to zlepšit a do ofenzivy se tlačit daleko víc, protože zápasy na nulu nebudou pokračovat věčně. Přijde zápas, kdy inkasujeme, a pak je potřeba dát alespoň dva góly, abychom vyhráli. Zlín je známý tím, že domácí zápasy rozhoduje ze standardek. Zdálo se, že vám ale problémy nedělaly. Standardky jsme zvládli, žádnou šanci z nich neměli. Ani jsme jich moc nevyprodukovali. Takže dobré, ale jak říkám, ze zápasu jsou takové smíšené pocity.

* Jedno zaváhání se přece objevilo, když jste se srazil se Šuškavčevičem. Křikl jste si?

Tak já jsem sice zařval, ale možná už to bylo pozdě. Darko byl v pohybu a na tom terénu se dal jen těžko zastavit. Na poslední chvilku jsem viděl jeho koleno, tak jsem se trošku lekl. Situace možná vypadala špatně, ale ustáli jsme ji. Zaplať pánbůh.

* Prakticky při každém ohrožení vaší brány vystupujete k obráncům a něco jim říkáte. Jde o výtky?

Jde o to, že se nám zatahují středoví záložníci. Rossi se tlačí mezi stopery a pak dochází ke střelám z dálky. Stačí lehká teč a gólman už neudělá nic. Mám strach z toho, abychom je nenechali střílet a tlačili je proti míčům, aby nezakončovali. Myslím, že to bylo v rozumných mezích.

* Říkáte, že máte smíšené pocity. Kvůli neexistující útočné hře?

No, mně to připomnělo naše první dva venkovní zápasy. V Budějovicích a na Bohemians jsme se k zakončení nedostali. Proti Zlínu jsme taky vážněji neohrozili branku, takže to bylo proto.

* Takže se nabízí otázka, jestli to opravdu není absencí Hartiga, jelikož ve vámi zmiňovaných zápasech také chyběl.

Já sám nevím. Byl jsem z toho zklamaný. Že Lukáš řekl na poslední chvilku, že nebude hrát, to také jistě mohlo mužstvo ovlivnit. Ale zase si myslím, že máme další kvalitní hráče, kteří ho nahradili. Chyběla větší podpora krajů. Těžko říct.