Ten Olomouci v útoku na Intertoto rozhodně spokojenost nebudí. I přes špatný výkon po přestávce ale mohli domácí pomýšlet dlouho na vítězství. Díky Drobiszovi až do 78. minuty. Pak Rossi patičkou rozhodil Jindřiška, jeho náhodně tečovaný odkop se dostal k jedinému Klokanovi ve vápně Ordošovi a roztrpčení jménem druhý poločas bylo dokonáno.

Rozhovor


S tím gólem, který jste dostal, už asi nešlo moc dělat.

Nešlo… Těžko říct. Mohlo mi to trefit nohu. Ale otázka je, jak k tomu zase došlo. Patičky Rossiho? To prostě neexistuje! Zvlášť u naší šestnáctky. Sami se připravíme o tři body, ale zase musím uznat, bohužel, že první půlku jsme hráli dobře, ale druhou jsme přestali. Nevím proč?! Bohemians převzali aktivitu a myslím, že po zásluze vyrovnali.

Inkasované brance předcházela varování v podobě velkých šancí Ordoše, ale ani vaše zákroky k probuzení nevedly.

Přálo mi dvakrát štěstí. Jednou mě trefil do nohy a podruhé zakončoval tak, že se dalo zasáhnout. Ale jak říkám, my se z toho nepoučíme a nejsme schopni, když už tedy přežijeme ty dvě šance, se z toho otřepat, dát druhý gól a v klidu ten zápas dohrát. Musíme si rozebrat, proč jsme hráli druhou půlku tak, jak jsme hráli.

Chyběl pohyb?

Myslím, že tam chybělo všechno. Měli jsme, nevím proč, hlavy dole. Přitom dáme ve 45. minutě gól. Místo toho, aby nás to povzbudilo, tak… (přemýšlí) Nevím proč to je.

Nebáli jste se podvědomě o hubený výsledek?

Báli o výsledek?! Pro mě osobně, když dáme ve 45. minutě gól, tak mě to nakopne. Ale na tom hřišti to vypadalo úplně jinak. Bohemka přišla do druhého poločasu s tím, že chce vyrovnat. Rvala se o to. My jsme bohužel nepodrželi míč vepředu a inkasovali.

Nenastoupili jste do druhé půle s jinými taktickými pokyny?

Trenér nám říkal, ať hrajeme pořád stejně, pořád zodpovědně zezadu, a ať přidáme druhý gól. Věděli jsme, že Bohemka se bude tlačit dopředu, že trochu otevře hru. Ale bohužel. Z naší strany tam ani žádné zakončení nebylo. Takže těžko.

A z tlaku Bohemians vyplynuly chyby v defenzivě, které vyvrcholily v náhodnou branku Ordoše.


Tak chyby v obraně, samozřejmě, že když se to valí, tak to jde nejvíc vidět před tou brankou. Ale tohle nebyly chyby v obraně. Při inkasovaném gólu byla chyba úplně někde jinde.

Říkal jste, že patička Rossiho tam nemá v takové situaci co dělat, to určitě, ale byl odkop Jindřiška stoprocentní?


Pepa do toho šel na sto procent. Hráč byl ve skluzu, odrazilo se to před bránu a Michal Ordoš dal bohužel gól. Tam prostě nemůže být patička, to musí skončit na tribuně! My se zkonsolidujeme a tohle se prostě nemůže stát!

Jan Dočkal