Opilý fanoušek domácího celku chvíli pobíhal po trávníku a pak se pokoušel urážet příznivce hostujícího týmu. Zákrok pořadatelů proti narušiteli přišel až po delší době a podle disciplinární komise ČMFS byl liknavý.

„Došlo k porušení soutěžního řádu, a to tím, že se do hlediště dostal podnapilý divák, a zvláště tím, že tento divák pronikl až na hrací plochu. K polehčujícím okolnostem patří, že byl divák zadržen a identifikován, na druhou stranu byl zákrok liknavý," uvedl mluvčí svazové disciplinárky Jaroslav Kolář.

Incident se odehrál ve 42. minutě zápasu. V době, kdy se na hrací ploše ošetřovalo, se od hlavní tribuny vydal směrem k sektoru fanoušků Sparty jeden z diváků a když nikým neobtěžován došel až pod něj a vystřihl několik obscéních gest. Až pak zareagovali pořadatelé a narušitele zpacifikovali.

Tři a půl promile

Hanácký klub už dříve oznámil, že pokutu se bude snažit vymoct od pachatele, kterému po zadržení v krvi naměřili 3,54 promile alkoholu.

„Bohužel při současné situaci, kdy všichni chceme fotbal bez plotů, se něco podobného může snadno stát. Ten člověk by měl být ale samozřejmě v takovém případě mnohem rychleji zpacifikován,“ uvedl sportovní ředitel SK Sigma Jiří Kubíček.

„Je to samozřejmě selhání. Reakce byla strašně pomalá. Je to ostuda,“ sypal si den po zápase popel na hlavu šéf bezpečnosti Sigmy Milan Zapletal.
„Odvolávat se proti pokutě asi nemá cenu, i když její výše se nám zdá vysoká,“ hodnotil už po vynesení rozsudku.

Liknavý pořadatel skončil

„Každopádně u nás proběhly personální změny. Ten člověk, který nedostatečně reagoval už u nás není a v budoucnu se budeme ještě více koncentrovat na to, aby se podnapilé osoby do hlediště nedostaly,“ uvedl Zapletal.

Sigma v současnosti provádí dechovou kontrolu pouze u vchodu do sektoru hostů.

„Není technicky možné, abychom dali dýchnout každému, kdo jde na stadion. V následujících zápasech ale bude možné podezřelé osobě dát dýchnout i u vstupů pro domácí fanoušky,“ dodal Zapletal.

„Bohužel při současné situaci, kdy všichni chceme fotbal bez plotů, se něco podobného může snadno stát. Ten člověk by měl být ale samozřejmě v takovém případě mnohem rychleji zpacifikován,“ uvedl sportovní šéf olomouckého klubu.