Obrana Sigmy je pevná, chytá za ni brankář Petr Drobisz (*1975). Olomoucký klub v něm má podle statistik skutečnou oporu. Drobisz šestkrát v deseti kolech nedostal gól, z toho ve čtyřech zápasech v řadě. Jeho série s nulou trvá už 405 minut. ´

Lepší v klubové historii než Drobisz už jsou jen legendy Luboš Přibyl a Martin Vaniak. „Je to hezké, ale už by bylo dobré nějaký zápas vyhrát třeba tři jedna a v závěru se nestrachovat,“ usmívá se gólman, který přišel do Sigmy ze Slovácka.

Rozhovor


* Zápasů s nulou už máte hodně. Čtyři v řadě, celkem šest za deset kol. Chytá se vám dobře?

Nejde o nuly. Jde o to, že zápasy zvládáme do vítězného konce, že jsme schopni doma vyhrát nebo vozit body z venku. Oto především jde. Samozřejmě ty nuly jsou hezké, ale není to úplně to klíčové.

* To klíčové není. Když ale tým nedostane gól, tak je pak obrana i vy klidnější.


Určitě je to pro mužstvo dobře. Ale potřebujeme také uhrát zápas, kdy dáme dvě tři branky a trošku si to užijeme. Nebudeme se strachovat od páté minuty, kdy dáme gól. Potom trneme, jestli soupeř vyrovná, nebo ne.

* Která ze čtyř šancí Fenina pro vás byla nejhorší. Ta, kdy za vás zaskočil na brankové čáře Darko Šuškavčevič?

Samozřejmě. S tou už jsem nebyl schopen nic udělat. Myslel jsem si, že budu u míče dřív, ale byl tam bohužel Fenin. Ale ukázalo se, že jsme schopni vzadu zamakat jeden za druhého a Darko to dal fantasticky pryč. Fenin je nadprůměrný ligový hráč, jsem rád, že se mi jeho šance podařilo zneškodnit.

* Ve druhém poločase jste byli pod tlakem. Bylo to těmi vynucenými změnami v sestavě? Projevilo se, že chybí pár hráčů ze základní sestavy?


Neřekl bych, že se to projevilo. Spíše to bylo tím, že jsme nebyli schopni udržet balon. Vzávěru jsme pak byli málo nebezpeční v kontrech. Prakticky jenom Míša Hubník byl schopný s balonem něco vymyslet, ale už to bohužel neměl komu dát. Buenovi ten zápas trošku nevyšel, ale jsme rádi, že jsme Teplice zvládli.

* Čistá konta pro vás znamenají, že jste v pohodě. Jsou potvrzením toho, že se vám daří?

Určitě. Ale v pohodě je samozřejmě celý mančaft. Je to pěkné, pořád si o tom povídáme. Ale jak už jsem řekl, byl bych raději, kdybychom už někdy zvítězili jasněji. Takhle se to na nás valilo a nebyli jsme schopni potvrdit vedení druhým gólem. Abychom si to užili.

* Vy jste si to ale s Teplicemi užil pořádně.

Já jsem si to užil. Ale může přijít zápas, kdy to tam soupeři v 85. minutě padne, a pak se budeme vztekat a budeme zase naštvaní. Je potřeba to zahrát trošku jinak, víc v klidu.

* A to přijde kdy?

My doufáme, že příští kolo. Říkáme si to pořád. Zatím buďme rádi, že je to jedna nula. Ale chtělo by to, abychom dali trošičku víc gólů.

Série brankářů SK Sigma


Utkání s nulou v řadě


5 - Luboš Přibyl, Martin Vaniak
4 - Martin Vaniak, Petr Drobisz
3 - Martin Vaniak (6x), Luboš Přibyl (2x), Jiří Doležílek, Vladimír Bubeník, Petr Pižanowski, Jindřich Skácel.

Minuty bez inkasovaného gólu


552 - Luboš Přibyl (sezona 91/92)
507 - Martin Vaniak (01/02 -02/03)
429 - Martin Vaniak (03/04)
405 - Petr Drobisz (07/08)