„Tým je připravený na to, aby se dostal na páté šesté místo,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Martin Pulpit. Kouč Olomouce slibuje fandům ofenzivní atraktivní fotbal. „Sigma se musí vrátit kfilozofii, kterou tady nastavil trenér Karel Brückner. To bylo takzvané hoňme tygra. Tedy hrát agresivní ofenzivní fotbal sminimálně dvěma útočníky. Ikdyž všude jsou trenéři hodnocení podle získaných bodů,“ podotkl Pulpit.

Rozhovor

Vsobotu začíná jarní část Gambrinus ligy. Stoupá už uvás nervozita?

Nestoupá. Utrenérů je nervozita stále.

Sigma hraje doma proti Bohemians. Vy jste velký příznivec právě tohoto klubu. Vnímáte tento zápasjinak?

Nevnímám ho nijak speciálně. Nemyslím na to, vnímám ten zápas jako zbývajících osmadvacet.

Spřípravou jste byl spokojený?

Přípravu můžeme hodnotit kladně. Až na výjimku, kterou je Darko Šuškavčevič, jsme měli minimum zraněných. Jsme na ligu nachystaní dobře, ale teď se to samozřejmě musí odrazit vzápasech.

Jaký je aktuální zdravotní stav hráčů?

Darkovi dáváme čas, aby se stoprocentně vyléčil. Pak je ještě nachlazený Hořava, jinak jsou všichni vpořádku.

Máte už jasno ozákladní sestavě?

Myslím, že deset jmen zjedenácti je jasných.

Řešíte hlavně ofenzivu?

Ten otazník je někde jinde.

Je to ve středu zálohy?

To vám neprozradím.

Na tiskovce před sezonou jste mluvil otom, že budete zvažovat, jestli nastoupí Hořava, nebo Melinho?

Neřeknu vám to. Je tam jeden otazník, jinak je sestava jasná. Samozřejmě pokud se nezmění zdravotnístav.

Řekl jste, že se Sigma musí vrátit kfilozofii, kterou vklubu nastolil Karel Brückner. Tedy ke stylu, kterému se vOlomouci říkalo hoňme tygra. To je pro fandy Sigmy pohlazení. Jak jste se dozvěděl, že se tomu tady tak říkalo?

Trénuju vOlomouci. Člověk musí mít nějaké informace oklubu, kam jde trénovat. Myslím, že už ohistorii Olomouce vím hodně, možná víc než některý kotelník. Byl to první trenér, který unás přišel snapadáním vysoko, spresingem. Tím předběhl dobu. Plus jeho standardní situace.

Tehdy to byl také nápor hned od začátku. Za dvacet minut bývalo často rozhodnuto. Ina tohle se mohou fandovétěšit?

To jsme si zažili jako fandové Bohemky za Pospíchala. Tam, když to nebylo vpatnácté dva nula, tak jsme si říkali, že je něco špatně. Brückner staktikou trošku předběhl dobu. Hráči jsou nyní připravení na to, aby tygra devadesát minut honili. Ale víte, jak to je. VAnglii to je pravidlem, vČechách je to, vuvozovkách, výjimka, aby hráči jezdili celý zápas pozadku.

Vtýmu nakonec zůstal Tomáš Randa. Kdo bude kapitán?

Já myslím, že asi Aleš Škerle. Případně Tomáš Randa, jeden znich dvou. Ale vtom problém nevidím.

Na podzim Sigma nedávala zrovna moc branek. Deset gólů za šestnáct zápasů, to je hodně málo. Věříte, že se to zlepší? Isnávratem záložníků Onofreje a Janotky?

Věřím tomu, že to bude fungovat lépe než na podzim. Musím věřit. Doufám, že jsme během přípravy vylepšili ofenzivu a hlavně střeleckou potenci. Protože ta byla na podzim tristní. Doufám, že minimum utkání budeme muset hrát na jednoho útočníka. Že budeme hrát na minimálně dva útočníky, že bude fungovat se zkvalitněním krajů, ať už to bude příchodem uzdravených Onofreje a Janotky nebo návratem Štěpána zhostování.