Předchozí dvě utkání, doma s Libercem (2:1) a v Teplicích (1:0) dokázala Sigma vyhrát a chce třetí vítězství do řady.

„Jsme si vědomi toho, že musíme vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek by byl zklamáním,“ říká trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Na rozdíl od Liberce nebo Teplic nepatří Příbram mezi silné týmy nejvyšší soutěže, ale na Andrově stadionu soupeře nepodceňují, vědí, že je nečeká nic lehkého.

„Nedovolil bych si snižovat kvality soupeře. Příbram uhrála dost bodů, je ve středu tabulky, má druhého nejlepšího střelce v lize. Ale my hrajeme doma, a to musíme vyhrát bez ohledu na to, proti komu nastoupíme,“ uvedl Psotka.

Příbram trénuje italský kouč Massimo Morales.

„Hrají italský styl hry, který je založený na velmi dobré defenzivě, kterou mají výborně propracovanou. V tom jsou hodně silní. Čekám zápas, který bude hodně o trpělivosti, hodně o prvním gólu, hodně o preciznosti v kombinaci. Určitě neočekávám zápas, jaký byl s Libercem nebo Plzní, kdy soupeř přijel hrát otevřeně. Myslím, že Příbram bude hrát to, co umí velice dobře, to je defenziva. My musíme být důslední, kvalitní, přesní v kombinaci a hlavě musíme být precizní při zlomových momentech, přechodu při jakékoliv ztrátě nebo standardkách. Bude to složitější, bude to chtít trpělivost,“ řekl olomoucký kouč.

Sigma půjde do zápasu v nejsilnějším možném složení, fit by měl být i útočník Michal Ordoš, který naposledy doma rozhodl o vítězství nad Libercem.

„Máme tam pořád drobná zranění. U několika hráčů to není stoprocentní. Věřím, že se kluci dají do pořádku,“ podotkl Psotka. Nastoupit nebude moci obránce Aleš Škerle. „Je to u něj komplikovanější,“ podotkl Psotka.

Olomoučtí fotbalisté se v tabulce posouvají nahoru, hrají ofenzivní fotbal, který jim trenér Psotka už před sezonou plánoval. Ale stále se nedaří více zaplnit tribuny na Andrově stadionu.

Jestli diváky nalákají výhry nad Libercem a v Teplicích?

„Můžu říct, že v to doufám. Publikum je skutečně dvanáctý hráč a velmi nám pomáhá,“ řekl Psotka.

Program 13. kolo

SO: 17.00: Sparta Praha – Zlín.
NE: 10.15: Žižkov – Liberec. 15.00: Jablonec – Bohemians, Kladno – Teplice, Brno – Plzeň. 17.00: SK Sigma Olomouc – Příbram. 20.00: České Budějovice – Slavia Praha (ČT 4).
PO: 17.15: Mladá Boleslav – Baník Ostrava.