Moravské derby začali aktivněji hosté, kteří se také dostali do první velké šance.

Schulmeister sice obelstil Trousila, na Melichárka, který mu pohotově zmenšil střelecký úhel, už však nevyzrál.

Hosté předčili domácí výborným pohybem, jejich kombinační akce domácí obrana zastavovala jen s vypětím všech sil.

Přesto to bylo Slovácko, kdo otevřel účet zápasu. Došek našel na levé straně rozběhnutého Kerbra, kterému se s trochou štěstí povedlo prostřelit Zlámala – 1:0.

Autor branky dostal na kraji zálohy možná trochu nečekaně přednost před uzdraveným Volešákem.

„Rozhoduji se podle formy, což mi ukázalo na Kerbra. Za důvěru se odvděčil brankou," poznamenal Svatopluk Habanec.

„Že mohl Zlámal střelu chytit? Spíš to byla chyba Janotky, který se vracel do prostoru a chtěl hrát na ofsajd," zlobil se olomoucký lodivod Roman Pivarník.

Jeho svěřence inkasovaný gól pořádně nažhavil a před Melichárkovou brankou rozpoutali peklo.

Dvě Navrátilovy tutovky sice ještě brankou neskončily, úvodní gól Sigmy na sebe přesto nenechal dlouho čekat. Zrovna ve chvíli, kdy hostující kotel začal zpívat „Hanáci, dejte jim góla!", si na rohový kop naskočil Doležal a hlavou zamířil přesně k tyči – 1:1.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Diváky dlouho zvedal ze sedaček svými výroky jen nepřesný rozhodčí Matějek.

Aktivnější Sigma poslala do ohně několik ostrých balonů, domácí obrana ale všechny stačila odvrátit.

Čtvrt hodiny před koncem při Slovácku stálo i štěstí. Po Schulmeisterově rohu se míč odrazil ke střídajícímu Hubníkovi, který po asi pěti vteřinách pobytu na hřišti orazítkoval břevno Melichárkovy svatyně.

Snad se na  úroveň Olomouce taky dostaneme

V samotném závěru mohli z podobné situace skórovat i domácí, Valentovu dělovku ale gólman Zlámal vytlačil nad břevno.

„Kdybychom dali v poslední minutě gól, tak bych asi vykotouloval velké vápno. Bylo by to něco nestandardního. Vyhráli bychom se štěstím, protože Sigma byla většinu zápasu lepším týmem," uznal trenér Slovácka.

„Tajně jsem doufal, že bychom mohli pokračovat v našich ofenzivních výkonech, rychle jsem ale spadl na zem. Chtěli jsme hrát naši hru, dostávali jsme se k ní ale strašně málo. Ve středu pole byl soupeř skvělý," pokrčil rameny Svatopluk Habanec.

„Naše kombinační hra byla výborná, hlavně druhý poločas byl na jednu bránu. Chtěli jsme vyhrát, hráli jsme na vítězství, ale nepovedlo se. Zápas jsme měli zvládnout za tři body," věděl Roman Pivarník, podle kterého domácí vytěžili z minima maximum.

„Nás bohužel trápí hra v soupeřově šestnáctce. Musíme se tam víc tlačit, protože v šestnáctkách se rozhoduje o výsledku. Dnes nám tam možná chyběl Ordoš, který umí zakončit," připomněl olomoucký trenér absenci nejlepšího střelce týmu.

Jeho slovácký protějšek si chce vzít ze sobotního duelu ponaučení.

„Sigma ukázala, jak se vyplácí dlouhodobá práce s mládeží. Snad se jednou na podobnou úroveň dostaneme i my. Dnes jsme nebyli tak nebezpeční jako v minulých zápasech. Na šance to bylo 2:4, takže s bodem jsem spokojený," uzavřel Svatopluk Habanec.