Podzimní sezonu končí svěřenci trenéra Zdeňka Psotky rekondičním pobytem v lázních v Teplicích nad Bečvou.

„Někteří mladí hráči jsou s reprezentací, jiní zase musejí dodělat věci do školy, kterou během podzimu zanedbávali. Starší si hlavně doléčují zranění,“ prozradil trenér SK Sigma.

„Michal Ordoš a Radim Kučera mají individuální dotrénovávací program, aby byli připraveni začít plnohodnotně zimní přípravu,“ doplnil Psotka.

Volno hráčům začne 4. prosince. Třetí tým prvoligové tabulky pojede v zimě už podle obvyklého modelu. Kouč bude v úvodu dělit tým na dvě poloviny, několikrát Sigmu v jednom dni budou čekat dva zápasy.

„Celý leden budeme v Olomouci využívat našeho krásného areálu pro kondiční složku,“ řekl Psotka.

Obhajoba 2. místa v Tipsport lize

V lednu Sigma také bude obhajovat druhé místo v zimní Tipsport lize. Letos ve finále prohrála na pokutové kopy se slovenskou Žilinou. Na začátku příštího roku se v brněnské základní skupině utká postupně s domácí Zbrojovkou, slovenskou Dubnicou, druholigovými mužstvy Jihlavy a Znojma.

V první polovině února odletí Hanáci na soustředění do Turecka, kde by měli sehrát čtyři zápasy. Soupeři pro turecký pobyt ale zatím známi nejsou.

„Většinou se to dojednává až v průběhu ledna,“ vysvětlil trenér. Naznačil však, z jakých zeměpisných oblastí se budou rekrutovat.

„Soupeřů ubývá. Dříve tam jezdívaly německé kluby, ale ty už v únoru hrají svou ligu. Takže tam zůstávají soupeři z východního bloku, ale i ti mají svou kvalitu,“ řekl Psotka.

Do přípravy plánuje pozvat hned několik fotbalistů z třetiligové juniorky i navrátilce z hostování.

„Většinou by se mělo jednat o útočníky,“ uvedl Psotka. Ofenzivní fotbalisté by měli na zkoušku dorazit i ze Spojených států.

„Jednoho až dva hráče do přípravy chceme. Celý podzim jsme volali po větší konkurenci v útoku, takže půjde spíše o útočníky,“ uvedl Psotka.

(fik, čtk)

Program Sigmy v zimní přípravě

3. ledna

zahájení

8. ledna

Olomouc – Brno (10:00, Tipsport liga Brno)

Olomouc – Dubnica (12:00, Tipsport liga Brno)

19. ledna

Olomouc – Petržalka (10:30, umělá tráva)

Olomouc – Jihlava (14:00, Tipsport liga Brno)

22. ledna

Olomouc – Frýdek-Místek (10:00, umělá tráva)

Olomouc – Znojmo (14:00, Tipsport liga Brno)

29. ledna

Olomouc – Trnava (13:00, Luhačovice)

30. ledna

Olomouc – Ružomberok (11:00, umělá tráva)

4. až 13. února

soustředění v Turecku

19. února

Olomouc – Sokolov (15:00, Andrův stadion)