Sigma obhajuje v zimní turnaji druhé místo z loňského roku, kdy ve finále na pokutové kopy podlehla Žilině.

„Jsme rádi, že jsme se do Prahy znovu dostali. Když jsme takhle daleko, tak bychom rádi ten turnaj vyhráli. Jestli se nám to povede, to uvidíme,“ pousmál se kouč Sigmy Zdeněk Psotka.

O motivaci svých svěřenců nemá strach.

„Říkám to pořád. Každý zápas musíme chtít vyhrát,“ prohlásil olomoucký trenér, který má v plánu dát šanci hráčům širšího kádru.

„Máme hodně takových těch půlmarodů. Ty hráče, kteří nebudou nachystaní stoprocentně brát sebou nebudeme. Čeká nás ještě herní soustředění v Turecku, ale nejdůležitější je, aby byli všichni zdraví pro jaro,“ uvedl Psotka.

Ve slávistickém areálu v Edenu tak na umělou trávu, kterou loni v přímém televizním přenosu podrobil zdrcující kritice, určitě nevyběhne Pavel Šultes.

Chybět bude i jeho útočné dvojče Michal Ordoš, nebo dva stopeři – rekonvalescenti Pavel Dreksa a Radim Kučera.

„Otezník ještě visí nad Michalem Hubníkem a Kubou Petrem, prozradil Psotka, jenž si ovšem z relativně vysokého počtu absencí nedělá hlavu.

„Příležitost dostanou mladí kluci. Budou mít možnost porovnat se s ligovými týmy, bude velká zkušenost. V zápasech bude už i trochu tlaku, protože se hraje o něco. Bude to dobrý test,“ pochvaluje si Psotka.

Do Prahy bere šestnáct hráčů.

„Hráči by se měli protočit a odehrát tak jeden celý zápas, zápas a půl,“ nastínil svou představu o herním vytížení během dvou pražských duelů.

Sigma se v semifinále utká s Ústím nad Labem, které bude jejím soupeřem i v úvodním zápase ligového jara.

„A je tam případně i Jablonec, se kterým hrajeme pohár. Úplně ideální to není,“ usmíval se kouč SK Sigma.

„Ale zase na druhou stranu poznáme hráče soupeře. Ústí prochází určitou hráčskou obměnou, takže aspoň je blíže poznáme. Nakonec to může být třeba i výhoda,“ dodal Psotka.

Někteří stále bojují o letenky na riviéru

Pro fotbalisty, kteří se pohybují na hraně kádru prvního mužstva půjde v Praze o poslední možnost říct si o letenku na tureckou riviéru, kam Sigma odletí na herní kemp příští pátek.

„Je to tak. Do Turecka pojedeme v počtu dvacet, dvacet jedna. Dá se říct, že v hlavě už to vlastně máme. Jedná se možná o jedno nebo dvě jména. Může to ale dopadnout i tak, že ti dva tři hráči budou na pomezí pořád. Že budou s B mužstvem a k nám budou chodit na tréninky. Hlavně ti mladí kluci, kteří nás zaujali mohou na jaře pendlovat mezi áčkem a béčkem,“ řekl Psotka.

Sobotní semifinálový program začne už dopoledne. Od 10.30 hraje Jablonec se Zlatými Moravcemi, přemožitelem obhájce trofeje ze Žiliny.

Od 13.30 pak Sigma svede bitvu o druhou finálovou místenku s Ústím nad Labem.

Zápasy o umístění jsou na programu v neděli. V 10.30 se hraje o bronz a finálový mač má plánovaný výkop na 14 hodin.