Od 10.30 ve Slatinicích se Hanáci utkají se slovenskými Košicemi.

V 15.30 pak nastoupí k exhibičnímu zápasu v Litovli.

„Hráči budou promíchaní. Polovina pojede do Slatinic, druhá do Litovle. Někteří budou na obou akcích, protože potřebujeme mít i náhradníky," řekl trenér Leoš Kalvoda.

Konkrétní jména kouč neodtajnil.

Pouze prozradil, že novic, černohorský záložník Denis Cana, bude hrát dopoledne proti Slovákům, které vede někdejší olomoucký hráč a bývalý reprezentant Radek Látal.

„Košice už jsou někde jinde, v jiné fázi přípravy, protože jim sezona začíná brzo. Půjde hlavně o to, aby to hráči naplno odmakali, ale také aby se už trochu předvedli," říká Kalvoda.

Zatím je to takové mrtvé

Sigma poprvé trénovala ve středu.

„Trénujeme teprve tři dny, takže je krátká doba na to něco hodnotit," nechtěl se Kalvoda příliš pouštět do delších úvah.

„Trošku mi tam chybí zatím chuť, je to takové mrtvé. Jestli ještě pořád mají v hlavách to, že spadli a přemýšlí o tom pořád, chybí mi tam zatím trošku náboj," dodal pak pro klubový web.

K uvolnění atmosféry by Sigmě mohla přispět exhibice v Litovli, která hraje krajský přebor.

„V Litovli to bude tým z krajského přeboru, takže bych byl rád, aby si hráči trochu zastříleli. A dali co nejvíc gólů," řekl Kalvoda.

Litovel dala Sigmě i Jirku Malíka

Litovelský klub slaví devadesát let existence a za tu dobu vyprodukoval i pro Sigmu několik známých hráčů.

V osmdesátých letech byl mezi olomouckými fanoušky velmi populární nevysoký obránce Jiří Malík, za Sigmu hrával také Vladimír Šišma či v mládežnickém věku Pavel Zavadil, dnes kapitán Brna.

Členem litovelského výboru je Jaroslav Šišma, mistr ligy z roku 1985 s Vítkovicemi a na trenérské lavičce sedí Petr Mrázek, Kalvodův spoluhráč z doby, kdy se Sigma před třiceti lety zabydlovala v nejvyšší soutěži.

„Je to pro nás zápas za odměnu po sezoně. Věřím, že se kluci ukáží v dobrém světle," řekl Mrázek, jenž má v kádru také hráče, kteří prošli olomouckou mládeží.

Proti bývalým spoluhráčům Jakubu Petrovi, Janu Navrátilovi, či Václavu Vašíčkovi si může zahrát Marek Kučera.

Nejlepší litovelský střelec v letošní sezoně Petr Dragon, který má i dva starty za olomoucké béčko ve druhé lize, může zase zavzpomínat na působení v jednom týmu s Janem Schulmeistrem.

Oslavy začnou už dopoledne

Program litovelských oslav začíná v sobotu už v 10 hodin dopoledne zápasy mládežnických mužstev, posléze se dostanou ke slovu i bývalí hráči.

Pro děti je připraven bohatý doprovodný program včetně seskoku parašutistů.

Hlavní tahák, zápas mezi áčkem Sigmy Olomouc a domácím Tatranem začíná v 15.30.