Ve středu se role prohodí a pak už naplno začne letní dřina.

„Letní příprava ale není tak hrozná jako zimní. Hlavně proto, že je kratší,“ usmíval se kapitán Radim Kučera.

Žádné převratné novinky si trenér Zdeněk Psotka na fotbalisty nepřipravil.

„Příprava bude hodně podobná těm předchozím. Především prvních čtrnáct dní budeme využívat okolí Olomouce. Trénovat budeme dvoufázově. Zaměříme se klasicky na vytrvalost, na sílu, ale také na herní složku,“ prozradil kouč.

„Tentokrát budeme na hřišti v Bohuňovicích, protože naše hřiště jsou v rekonstrukci, a budeme také jezdit běhat do lesů,“ doplnil Psotka.

Kučera dohodil Vigantice

Do Slatinic, kde měla Sigma v létě pravidelně svou základnu, se fotbalisté vrátí v půli července k zápasům s Opavou a Třincem.

Jinak bude Sigma hrát třeba také ve Viganticích nebo Hutisku.

„Trochu jsem jim to tam dohodil. Už jsou natisknuté plakáty, tak věřím, že přijde hodně lidí,“ přeje si Radim Kučera, který z Vigantic pochází a v Hutisku má postavený dům.

V Beskydech se Sigma utká s Banskou Bystricí a Žilinou. 2. července to budou první dva zápasy z dvanácti.

„Se Slováky to máme do Beskyd na půl cesty. Potom už budeme mít takovou herní přípravu doma a týden před ligou pojedeme do Rakouska. Tam bychom měli sehrát tři těžká utkání,“ řekl Psotka.

Potvrzená je zatím jen generálka s Herthou Berlín 23. července.

Olomoucký kádr i přes krátkou letní pauzu doznal poměrně výrazných změn. Do Polonie Varšava odešel útočník Pavel Šultes. Hostování v Legii Varšava prodloužil Michal Hubník, přestože se Sigmou absolvoval první trénink. V Polsku pouze dostal delší volno.

V hostování v Hradci Králové pokračuje také Vojtěch Štěpán, v druholigovém Sokolově by měl ještě rok zůstat talentovaný záložník Martin Šindelář.

Pět brankářů v kádru

O nejvýraznějších posilách už byla řeč. Vedle Varadiho, Heinze a Zlámala se do přípravy zapojili dva mladíci z juniorky Nekuda s Vavříkem, z vydařeného znojemského angažmá se vrátili záložník Nepožitek s brankářem Šustrem.

O šanci bude znovu bojovat také další gólman Michal Bárta, který naposledy chytal v Čáslavi.

Mimochodem, brankářů má Psotka v kádru momentálně pět a k tomu ještě jejich na záskok vždy připraveného kouče Lovásika.

„Zatím vše probíhá tak, jak jsme chtěli. Kádr rotuje a věřím, že ještě dozná určitých změn,“ připomněl Psotka, že Sigma s posilováním stále nekončí.

V pondělí v podvečer představila Brazilce Higora de Sales Coimbru, na dalším hráči se podle všeho intenzivně pracuje.

V kádru chybí ještě reprezentant Tomáš Hořava, který s jednadvacítkou proklouzl do semifinále mistrovství Evropy. Kdy se ale k týmu připojí zatím není jasné.

„Uvidíme, kdy se vrátí. Každopádně pak ještě dostane nějakou dovolenou,“ uvedl Psotka, který by chtěl mít mužstvo pohromadě nejpozději před odjezdem na herní kemp do Rakouska.