Moravská bitva na hanáckém poli začíná v netradičních 20.00, utkání si totiž pro přímý přenos vybrala Česká televize.

Sigma se doma představí po čtyřech týdnech a k potvrzení dobrého začátku ligy potřebuje naplno bodovat. Už čtyři kola je bez vítězství. První dva zápasy ligy vyhrála, pak přišly dvě remízy a nakonec dvě porážky.

Trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka může počítat se záložníkem Ladislavem Onofrejem, který za vyloučení v Kladně po druhé žluté kartě dostal podmínku. Velmi nejistý je naopak start útočníka Michala Hubníka, který vzhledem ke zranění z tréninku nemohl hrát předchozí utkání v Kladně.

„Až v den zápasu se rozhodneme, jestli vůbec bude moci nastoupit,“ řekl Psotka.

Další potíže mu může dělat výběr pro složení stoperské dvojice a středu zálohy. Tam má Olomouc velký přetlak. Na stoperu se vedle Komárka střídají Šuškavčevič a Hudec, do zálohy se po zranění dostal v minulém kole Brazilec Rossi, pouze na lavičce zůstal reprezentant české jedenadvacítky Tomáš Hořava.

„Brno je ambiciózní mužstvo, které chce hrát o Ligu mistrů. Jeho hra stojí a padá se záložníkem Poláchem, ale mají hodně dalších šikovných ofenzivních hráčů. Chtějí hrát fotbal, myslím, že to bude ku prospěchu a v neděli večer Olomouc uvidí velmi dobrý ofenzivní zápas,“ podotkl Psotka.

Jeho svěřenci si budou muset dát velký pozor na stopera Brna Trousila. Právě on zařídil brněnské body v předchozích vzájemných zápasech.

„Je to jeden z hráčů, kteří jsou hrozně těžko bránitelní při standardkách. Něco jako u nás Martin Hudec. Všichni to o nich ví, ale jsou hodně nebezpeční při každé standardní situaci,“ řekl Psotka. Jeho tým se po Kladně soustředil na to, aby opět nedostal nějakou lacinou branku.

„Několikrát jsme koncentrovanost v úvodech zápasů rozebírali,“ dodal Psotka.

„Zápas pro nás má zvláštnější příchuť. Já tady žiju, takže je to vždycky pikantnější než ostatní zápasy. V Olomouci vždycky rád nastupuju a vždycky se na tyto zápasy moc těším. A samozřejmě chceme uhrát bodový výsledek,“ řekl pro klubový web kouč Brna Petr Uličný.

Jak podle vás dopadne derby Sigmy s Brnem?
Hlasujte v anketě v pravém sloupci.