Své o tom ví Daniel Silva Rossi, který patičkou zkomplikoval život Josefu Jindřiškovi, jenž následnou složitou situaci řešil razantním odkopem.

Ten byl ale ztečován do vápna Hanáků a Michal Ordoš v 79. minutě lacině srovnává stav zápasu Sigma – Bohemians na konečných 1:1. „Patičku jsem vůbec nečekal,“ krčí rameny Jindřišek.

Hlasy z olomoucké kabiny shodně zněly: Rossi, patičku ne! V rodné portugalštině tedy: Rossi, calcanhar não!

Patičkový počin Rossiho lze z pohledu Sigmy označit za nešťastný.


To určitě. Já jsem myslel, že už to odpálí pryč, ale vůbec jsem nečekal tohle to. Byl jsem od něj kousek a on mi dá patičku. Nemohl jsem dělat nic jiného, než to prostě odkopnout. Protože si nemůžu dovolit v takovéto situaci blízko brány udělat kličku, takže jsem to urval. Byla to smůla, ve vápně byl jejich jediný hráč mezi našimi dvěma stopery, ale ti šli už ven, jelikož čekali, že to Rossi urve. Bohužel to byl gól.

Míč se pro vás odrazil, jak nejhůře mohl, že?

No, právě. Chtěl jsem dát ránu, abych to odkopl, ale odrazilo se to přímo k Ordošovi. Kdybych dal šouráka, tak se to možná odrazí do autu.

Rossi vás očividně překvapil.

Určitě. Nečekal jsem to od něj. Mohl hrát dlouhý míč a najednou mi dá patičku! Už jsem byl v pohybu dopředu, kdyby mi to dal kousek delší, tak jsem to ukopl.

Jenomže se projevily Rossiho brazilské kořeny.

No právě. Trenér nás ještě před druhým poločasem upozorňoval, že v těchto prostorách musíme hrát jednoduše. Raději to urvat na tribunu, abychom se srovnali. Ale tady tohle to? Udělal úplný opak.

Přesto kdyby Olomouc neupustila od hry z prvního poločasu, nemusel by vás jeden inkasovaný gól stát body, souhlasíte?

Ano. První poločas jsme mohli dát tři góly, nebylo nám vůbec co vyčítat. Zasloužili jsme si vyhrát. Ale za druhý poločas to bylo opačně. Přestali jsme hrát, jako bychom jenom začali bránit výsledek. Čekali jsme, jestli to ubráníme, nebo ne. Padl gól, a už to neobrátíme. Remíza je zasloužená. My byli lepší první poločas, Bohemka druhý.

Fotbal nemá logiku, ale přesto, čemu přikládáte tak velkou rozdílnost dvou poločasů? Báli jste se o vedení?

Určitě jsme nechtěli hrát druhou půli na remízu. Chtěli jsme ji vyhrát, stejně jako tu první. Než jsme šli na druhý poločas, řekli jsme si, že musíme hrát pořád stejně. Že musíme přidat gól, abychom měli klid. To se nepodařilo, gól dali oni. (zklamaně)

Jan Dočkal