Naposledy proti Jablonci začal zápas vlevo a dokončil ve středu pole. A stačil ukázat, že na extrovní přihrávky nejsou jen Brazilci. Ukázkovou kolmicí poslal do čisté šance Schulmeistera.

Sigma chtěla po dvou prohrách v Plzni a na Žižkově, naplno bodovat. Jenže z toho sešlo, zápas skončil 1:1. „Zbytečně jsme ztratili dva body. Už koncem prvního poločasu jsme přestali hrát a ve druhém to pokračovalo. Nevím proč. Tak od pětatřicáté minuty jsme přestali hrát to, co do té doby,“ řekl Bajer.

Z tlaku Sigma vytěžila jen jeden gól. První tutovku vymyslel právě Bajer. „Škoda, že ještě Vojta Schulmeister nevyužil tu šanci, když šel sám na gólmana.“

V prvním poločase byla Olomouc jasně lepší, ale když deset minut po pauze hosté srovnali, už neútočila tak lehce jako předtím. Znovu se ukázalo, že obdržený gól tým hodně srazí.

Čím to může být? „Nevím. Kdybych to věděl, tak pro to uděláme maximum,“ pokrčil rameny třiadvacetiletý hráč. Třeba na týmu leží předchozí zpackaná sezona. „Určitě je to možné. Snažili jsme se a snažíme, aby se to co loni neopakovalo,“ řekl Bajer.

Do zimní pauzy zbývá odehrát tři kola. „Teď je reprezentační přestávka. Musíme se pořádně nachystat na Slavii. Bude to tam těžké, ale musíme bodovat,“ dodal Bajer.