V první půli se nejzajímavější události odehrály v rozmezí pouhých dvou minut. Nejprve otevřel skóre zápasu krásnou ranou do šibenice olomoucký Šimon Falta a o několik chvil později pohotově srovnával hlučínský Jiří Barcal.

Ve druhé půli si po větru útočící Sigma B vytvořila neustálý tlak, na rozhodující gól se však muselo čekat až do 82. minuty, kdy hostující Čelůstka v pokutovém území zastavil olomouckého Aleše Nešického a rozhodčí k velké nelibě hlučínských fotbalistů odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil jeden z nejlepších mužů na hřišti Heniz a zařídil tak rezervě Sigmy důležité tři body.

Hosté se ještě několik minut po zápase zlobili na rozhodčího. „Prohráli jsme a nebudu říkat, že by to bylo nezasloužené, protože ve druhém poločase byl soupeř lepší, ale já myslím, že ta penalta v žádném případě nebyla. Proto je to pro nás kruté," uvedl po zápase zklamaný hlučinský trenér Pavel Hajný.

Domácí kouč Jiří Derco mohl být s výkonem svých svěřenců tentokrát spokojený. „Tak jak jsem byl minulý týden zklamaný z přístupu hráčů, tak dnes si konečně dali říct a bylo to vidět i na naší hře. K fotbalovosti jsme přidali důraz a bylo to úplně o něčem jiném," prohlásil Derco, který se k penaltě nechtěl vyjadřovat. „Já je nikdy nekomentuji. V tomto případě ale byla odpískaná a my jsme ji proměnili," řekl Derco, který kromě výkonu Heinze vyzdvihl i záložníka Davida Housku.

SK Sigma Olomouc B – FC Hlučín 2:1 (1:1)

Branky: 29. Falta, 82. Heinz z pen. – 31. Barcal. Rozhodčí: Miko – Tomanec, Drozdy. Diváků: 64.

Olomouc B: Reichl – Hála, Soušek, Golban, Machalický, Habusta, Houska, Falta, Rolinc (71. A. Ševčík), Heinz (89. Svozil), Tomeček (78. Nešický). Trenér: Jiří Derco.

Hlučín: Šteiniger – Bogdaň (44. Skřehot), Coufal, Mucha, Hanus (75. Krčmařík), Lukáš (70. Štefek), Barcal, Dressler, Dostál, Čelůstka, Binar. Trenér: Pavel Hajný.

TABULKA

Tabulka MSFL