„Neproměňovali jsme šance. Doufám, že v mistrácích to bude jinak. Možná je to i lepší než kdybychom dnes vyhráli 10:0,“ přemítal po zápase trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý.

První branka přišla po půlhodině hry, když se po přesné Nepožitkově přihrávce prosadil Tomáš Pospíšil. I druhou branku vstřelil tři minuty po změně stran Pospíšil, tentokrát ale jeho jmenovec Martin, který se trefil z penalty za faul na Nekudu.

Ten mohl skóre rozšířit hned několikrát, ale pokaždé ztroskotal na strážcích otrokovické svatyňe. „Brankář mu to tam dvakrát krásně ustál, Milan pořád čekal, že se mu pohne, ale nepohl,“ usmíval se Chromý.

Ten do hry poslal sedmáct hráčů včetně zkušeného gólmana Lovásika. Úvodní sestava přitom naznačila, v jakém složení by juniorka mohla nastoupit v neděli na zlínské Letné k prvnímu mistrovskému utkání proti tamní záloze.

„Je možné, že takhle budeme hrát. Ale v některých situacích, kdy jsme museli bránit, bylo vidět, že nám tam chybí zkušenost Hajčíka. Situace, které by vyřešil jednoduše předskočením nebo zakřížováním, mladí kluci nezvládli. Ale zase to nahrazují aktivitou. Čekám, že to ještě půjde nahoru, protože jsme teprve ukončili tu hrubou část přípravy a teď teprve najedeme na klasický tréninkový mikrocyklus,“ uvedl Chromý.

Zároveň pochválil posledního soupeře. Otrokovice předvedly na Hané velmi sympatický výkon. „Mají tam slušné hráče. Posbírané ze Zlína, od nás, ze Slovácka, mají to dobře poskládané. Byl to dobrý soupeř,“ uzavřel olomoucký kouč.

SK Sigma Olomouc B – FC Viktoria Otrokovice 2:0 (1:0)

Branky: 28. T. Pospíšil, 48. M. Pospíšil (z pen.).

SK Sigma Olomouc B: Lovásik (46. Šustr) – Přikryl (85. Tomeček), Murin, Koutný, Hála (60. Kazár) – Šindelář – Tomeček (46. Soušek), Pospíšil M. (25. Nepožitek), Chlebek (46. Pospíšil M.) – Nekuda (83. Chlebek), Pospíšil T. (46. Vavřík). Trenér Augustin Chromý.