„V prvním zápase v Pardubicích nastoupila starší zkušenější sestava hráčů. Třeba Spáčil, Uriča, Hadaš, Zlatohlávek, Slaměna, Slavíček či Michal Vepřek," vysvětloval kouč Augustin Chromý.

Olomoucké béčko muselo v Pardubicích dvakrát dotahovat. V 11. minutě Slavíček neuhlídal Tischlera a ten Trefila překonal. Ve 36. minutě už ale bylo srovnáno. Patrik Slaměna zachytil nepřesnou rozehru Pardubic, přihrál Matěji Hadašovi, a ten poslal míč pod břevno Markovičovy brány. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

„V utkání jsme ze začátku působili zbytečně ustrašeným dojmem a po prohraném hlavičkovém souboji jsme dostali rychlý gól," pokračoval hanácký kormidelník.

Vstup do druhé půle byl jako na houpačce. Nejdříve Hadaš fauloval na hranici pokutového území a sudí ve 47. minutě nařídil pokutový kop, který proměnil Hlavatý. Už za tři minuty ale bylo srovnáno. Po asistenci Patrika Slaměny se prosadil Tomáš Zlatohlávek. Do konce utkání už pak žádná další branka nepadla. Rezerva Sigmy tak remizovala s Pardubicemi 2:2.

„Kluci pak získali větší klid na míči, zjistili, že se s nimi dá hrát, soupeři se vyrovnali a uhráli kvalitní utkání. Jsem navíc spokojen, že jsme to ubojovali i v defenzivě," uzavřel Chromý hodnocení prvního zápasu.

Starý známý soupeř

Sobotní program sigmácké rezervy ale ještě pokračoval. Další zápas odehrála od 17 hodin na hřišti v Olšanech u Prostějova, kde už na ni číhalo béčko Zlína, dobře známé z minulého ročníku MSFL.

„Ve druhém zápase jsem využil hráče, kteří ráno střídali, tedy Fialu, Grečmala a Fabiánka. Ti pak byli doplněni hráči, kteří přišli z dorostu nebo zpět z hostování," popsal šéf hanácké lavičky stavbu kádru na tento mač.

A Hanáci byli hned od začátku při chuti. Už v deváté minutě byl blízko gólu Mikulenka, byl však vychytán. Za dalších šest minut se už ale mohli radovat, když nařízenou penaltu po faulu na Fialu proměnil Jakub Fabiánek. I ve zbytku první půle pak měli herně navrch, další góly už ale nepřidali a navíc těsně před přestávkou inkasovali.

Po změně stran se už hrála o něco vyrovnanější hra, přesto to ale nakonec byli Olomoučané, kteří své vedení navýšili. Podařilo se to v 83. minutě Matěji Mikulenkovi a v 90. minutě ještě Kolumbijci Ronnymu Mazovi, který je v Sigmě na zkoušce.

„Podobně mladé hráče jako my měl i soupeř a hra byla tím pádem poměrně otevřená. Celé to připomínalo spíš dorostenecký zápas. Náš tým pak ale ukázal kvalitu a zaslouženě zvítězil," uzavřel hodnocení i druhého zápasu Augustin Chromý.

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc B 2:2 (1:1)

Branky: 11. Tischler, 47. Hlavatý (pen.) – 36. Hadaš, 50. Zlatohlávek. Rozhodčí: Orel - Poživil, Matoušek. ŽK: Spáčil. Diváci: 350.

Pardubice: Markovič – Halász (62. Svoboda), Míka, Toml (73. Hanč), Helešic (62. Kurka) – Solil – Mareš (46. Sychra), Vacek (62. Chvěja), Hlavatý (73. Lee), Tischler (62. Lupač) – Černý (46. Huf). Trenér: Jaroslav Novotný.

Olomouc B: Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek, Galus – Hadaš, Slaměna (76. Fiala), Grygar, Spáčil, Uriča (70. Grečmal) – Zlatohlávek (86. Coufal). Trenér: Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC Fastav Zlín B 3:1 (1:1)

Branky Olomouce: 15. Fabiánek (pen.), 80. Mikulenka, 90. Maza (pen.).

Olomouc: Bílý (60. Koutný) – Saňák (50. Maza), Vítek, Coufal, Smolka – Fabiánek, Nováček (46. Nízký), Mikulenka, Grečmal – Fiala, Kašpárek (70. Seehof). Trenér: Augustin Chromý.