Juniorka SK Sigma Olomouc vyhrála třetí nejvyšší soutěž na Moravě, tedy Moravskoslezskou fotbalovou ligu. To jí dalo právo postupu a účasti ve 2. lize.

Už v průběhu jara se ovšem Hanáci rozhodli přepustit druhou nejvyšší soutěž do Karviné. Tam se druhá liga bude hrát po sedmi letech. „Naše áčko hraje první ligu, HFK druhou. Pokud by tu hrála naše juniorka, tak máme pocit, že by v Olomouci bylo týmů na této úrovni moc,“ vysvětlil sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Věc ale měla jeden háček. Musel ji schválit Výkonný výbor ČMFS. Tak se v úterý stalo a SK Sigma B zůstává dál ve třetí lize. Trenérem bude stejně jako v minulé sezoně Jiří Balcárek, který nově bude i asistentem u prvoligového áčka.

Změní se také přístup klubu k juniorce. Od nové sezony by ji měl tvořit kompletní tým, ne šest až osm hráčů jako v předchozích letech. „Musí to být tak, že nejlepší hráči z béčka půjdou za odměnu s áčkem. Ne tak, že někdo z prvního týmu půjde hrát v uvozovkách za trest za béčko,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

„Chceme, aby třetí ligu hráli jenom naši mladí odchovanci. Teď bychom chtěli nechat v juniorce jen mladé. Což by bylo málo pro druhou ligu. A nejde vůbec o peníze,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc.

„Pokud budeme mít v juniorce hráče, pro které už bude třetí liga málo a kteří by mohli nastupovat ve druhé, tak nám nic nebrání v tom, aby si třeba HFK dva tři hráče vzal,“ dodal.