Anglický třetiligový týden začal pro juniorku dobře. V prvním poločase ještě žádný gól nepadl, i když Pospíšil (2×) nebo Štěpán k němu neměli daleko.

Změnilo se to až po přestávce, kdy Sigma během deseti minut rozhodla zápas.Uvšech domácích gólů byl záložník Tomáš Kazár. Na první přihrával, další dvě sám vsítil.

Ve 48. minutě využil Kazárovu přihrávku Štěpán a domácí vedli. V 54. minutě podkopl Daněk v pokutovém území Pospíšila a rozhodčí nařídil penaltu. Tu s klidem proměnil Kazár a bylo to o dva. Hosté pak přidali, ale do vyložené šance se dostat nedokázali.

Kontaktní branku jim přinesla až kopací technika stopera Drozda, který se z přímého kopu trefil pěkně přes zeď do levé šibenice. Předchozí domácí utkání juniorka v posledních minutách ztratila, teď to bylo naopak.

Přidala ještě třetí gól. V 90. minutě Pospíšil vybojoval míč, ťukl si z Kazárem, vběhl do vápna, přihrál a Kazár dal svou druhou branku zápasu.

„Konečně se nám podařilo vyhrát, už bylo na čase,“ lebedil si trenér SK Sigma B Jiří Balcárek. „Hráčům jsem před utkání řekl, že během sedmi dnů hrajeme o devět bodů a musíme z nich zkusit vybojovat maximum,“ podotkl Balcárek.

SK Sigma Olomouc B – FC Hlučín 3:1 (0:0)

Branky: 54. (pen.) a 90. Kazár, 48. Štěpán – 84. Drozd. Rozhodčí: Bednář – Proske, Šalata. ŽK: Bogdaň, Štýbar (oba H). Diváci: 124.

SK Sigma B: Lovásik – Nuc, Ulma, Dreksa, Stroupek – Štěpán (65. Michalčák), Jančík (81. Štětina), Nepožitek, Kazár – Klesnil (63. Javůrek), Pospíšil. Trenér Jiří Balcárek.

Hlučín: Kosmák – Štýbar, Bogdaň, Drozd, Daněk – Hanus, Valášek, Poštulka (62. Žižka), Koubek (75. Chlebek) – Prokeš, Böhm (54. Kovář). Trenér Petr Samec.