Prvně jmenovaný tým v sobotu zajíždí v rámci 5. kola soutěže na půdu Rosic, které v týdnu vyřadily z domácího poháru Zbrojovku Brno. Do Uničova v neděli zavítá druhý tým tabulky z Orlové, který v letošní sezoně zatím ani jednou neprohrál.

Soupeř v euforii

Rosice si v úvodních čtyřech kolech MSFL vysloužily přezdívku remízový král, ve všech jejich zápasech se totiž body dělily. Ve středu se však rosický celek postaral o překvapení, když v Poháru České pošty vyřadil prvoligovou Zbrojovku poměrem 2:1.

„Soupeři budou po pohárovém úspěchu nejspíš ještě v euforii, mírnými favority bychom měli být my. Čeká nás ale rozhodně zajímavý soupeř a já se na utkání těším," přiznává trenér olomouckého béčka Jiří Derco.

Ten věří, že kvalita by měla být na straně jeho týmu.

„Měli bychom je přehrát," domnívá se Derco, kterému přijde vhod reprezentační přestávka, kvůli které má prvoligový tým Sigmy volno.

„Máme několik zraněných hráčů, takže uvítáme, že nás posílí někteří hráči áčka," říká trenér Sigmy B.

Ten na zápas nemůže vzít trojici marodů Filip Přikryl, Jiří Bernard a Tomáš Zahradníček.

Kteří hráči prvního týmu Sigmy zavítají na hřiště do Rosic, nebylo ještě v pátek dopoledne zřejmé, jedinou výjimkou byl útočník Zdeněk Klesnil, jenž dnes odehraje svůj první zápas po zranění a operaci kolena. „Jsme domluvení, že nastoupí na poločas," prozradil Derco.

Zápas na hřišti Rosic má výkop v sobotu v 16.30.

Uničov hostí druhý tým tabulky

Těžkého soupeře v neděli na domácí půdě přivítají fotbalisté Uničova. Orlová na úvod soutěže uhrála remízy se Zlínem B a Prostějovem, pak si ovšem vyšlápla na olomoucké béčko a rovněž i na Frýdek-Místek. Nováček soutěže tak s osmi body figuruje na druhé pozici, o skóre za vedoucím Třincem.

„Pro mě to ani není překvapení, Orlová má velice dobře poskládaný tým s kvalitním trenérem, takže jejich start do sezony mě až tak nepřekvapil," prohlásil trenér Uničova Miloslav Machálek.

Výsledky souboru kouče Lubomíra Vlka mají vzestupnou tendenci, tým si totiž na sebe postupně zvyká. „Budujeme mužstvo za pochodu a jsme spolu teprve tři týdny. Proto mě těší, že kluci vědí, co mají hrát," těšilo trenéra Orlové po vítězství na půdě Sigmy Olomouc B.

V Uničově se proto musejí mít na pozoru. „Jsme si vědomi toho, že nás nečeká nic lehkého, chceme se ale na zápas dobře připravit a uspět," říká trenér Hanáků Machálek, kterému dělají vrásky především zranění.

„Trápí nás zdravotní stav některých hráčů, o tom, kdo nastoupí, budeme vědět ale až o víkendu," konstatoval trenér Machálek.

K dispozici by již měl být Švajda. Naopak Juřátek s Novosadem do hry nejspíše nezasáhnou.

Hanáci budou chtít na domácí půdě odčinit divokou porážku 3:4 z Olomouce.

„Tam jsme doplatili na příliš mnoho ofenzivních hráčů v sestavě," poznamenal Machálek. Jeho tým se navíc pokusí potvrdit stoprocentní bilanci na domácí půdě a navázat tak na vítězné zápasy se Zlínem B a Žďárem nad Sázavou.

Zápas Uničova s Orlovou má výkop v neděli v 10.15.