Z Hané mohl odjíždět spokojený. Jeho tým splnil roli favorita a do odvety si veze příjemný výsledek 1:0.

Na trávníku to ale byla vyrovnaná partie a nadějných příležitostí nakonec měla překvapivě spíš Sigma.

„Pro mě osobně to byl těžký zápas. Sigma hrála velice dobře. Nevím, jestli si zasloužila vyhrát, ale určitě si nezasloužila prohrát. Vytvořila si spoustu šancí nebo náznaků. Vítězství 1:0 je hodně cenné. Věřím, že doma odehrajeme lepší zápas,“ řekl Vaclík.

Nezalezli, hrají hezký fotbal

Srdnatý výkon krajanů ale českého brankáře tolik nepřekvapil.

„Všude jsem to říkal, že Sigma hraje hezký fotbal a není to tým, který by proti nám jenom zalezl a bořil. Kluci ukázali, že to, čemu se věnují a na čem pracují pod trenérem Jílkem, dává smysl,“ uvedl Vaclík.

„Viděl jsem je už v minulé sezoně a moc se mi líbili. Myslím, že letos jejich výsledky neodpovídají výkonům. Až na poslední zápas s Baníkem, který jim nevyšel,“ mínil Vaclík, který debakl 1:4 od Ostravy viděl jako daň za postup v dalekém Kazachstánu.

„Dokážu se do toho vžít, že ve čtvrtek postoupili v Almaty a cestovali. Celý týden asi odevšad slyšeli jen Sevilla, Sevilla, Sevilla a pak to tak většinou bývá,“ doplnil reprezentační brankář, který udržel čisté konto, které však několikrát mělo hodně namále.

„Nejhůř mi bylo asi dvakrát, když procházela přihrávka malým vápnem. V prvním poločase na to nikdo nedosáhl. A ve druhém sice dosáhl, ale netrefil to do brány. Kdyby ten míč byl pomalejší, tak bych s tím asi nic neudělal. To byly dva momenty, kdy jsme měli štěstí,“ připomněl šance Jakuba Plška, který měl hlavně ve druhém poločase po nepovedené ráně Housky gól na noze.

Ranou z dálky pak Vaclíka pozlobil ještě Šimon Falta.

„Byla to nepříjemná střela, která někomu vyletěla mezi nohama. Šimon má velice dobrou levou nohu. Věděl jsem, že se o střelbu z dálky pokouší, takže jsem rád, že jsem tam byl včas,“ řekl Vaclík.

Přivítání potěšilo

Kterého kromě vítězství a vychytané nuly potěšilo také přivítání od olomouckého publika.

„Přivítání od lidí, když jsem vyběhl na rozcvičku, bylo skvělé. Za to bych chtěl poděkovat, že na mě nepískali hned od začátku, ale až pak během zápasu, což k tomu patří. Užil jsem si to moc, i když to byly hodně zvláštní pocity. Proti českému týmu jsem hrál poprvé, co jsem v zahraničí. Bylo to specifické,“ přiznal Vaclík.

Stejně jako většinu pozorovatelů ho kulisa zápasu nadchla.

„Bylo to perfektní. Podle toho, co jsem četl, to byl velký svátek a odměna pro celý klub i celý region. Zvlášť po tom všem, čím si Sigma prošla. Když vezmeme v potaz, že před dvěma lety hrála s totožným kádrem druhou ligu a dnes byla schopná odehrát takový zápas, tak je potřeba smeknout klobouk před progresem, který udělali,“ doplnil Vaclík.