Andrův stadion slavil první evropský gól Zlína, řež s Kodaní ale ohrozila mlha

Zápas Evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní na Andrově stadonu lemovaly burácející ochozy plné žlutomodrých fandů ševců doplněné početným a hodně hlasitým dánským výsadkem. Utkání se však málem nedohrálo kvůli husté mlze, která se po přestávce snesla na olomoucký trávník.

19.10.2017 AKTUALIZOVÁNO 19.10.2017

Gól na 1:0Dame DiopFoto: Deník / Kopáč Jiří

Vstřelili premiérový gól v Evropské lize, první výhry v prestižní soutěži se ale znovu nedočkali. Přesto fotbalisté Zlína nemusejí smutnit. Ševci ve 3. kole skupiny F remizovali s dánskou Kodaní 1:1 a dál živí šanci na postup.

Obě branky padly v úvodních dvaceti minutách. Nejprve skóroval Dame Diop, za hosty odpověděl Peter Ankersen. Další čtvrté utkání Evropské ligy se hraje za dva týdny v Kodani.

Čtvrteční večer se nečekaně protáhl. Zápas byl totiž v 72. minutě za nerozhodného stavu 1:1 přerušen. Důvodem byly špatné klimatické podmínky. Andrův stadion ve druhé půli zahalila hustá mlha.

Hráči šli na pokyn sudího dokonce do kabin. Rakouský arbitr Drachta situaci zvažoval, po jednadvaceti minutách ale duel pokračoval a nakonec se dohrál.

Skvělý úvod a bouřící ochozy

Zlínský trenér Bohumil Páník se pokusil soupeře překvapit. Oproti poslednímu ligovému zápasu s Jihlavou šedesátiletý kouč Fastavu provedl dvě změny. Místo brankáře Dostála nastoupil Zlámal, před ofenzivním esem Vukadinovićem dostal přednost bojovník a univerzál Janíček, jenž dokonce navlékl kapitánskou pásku.

Hostující trenér Solbakken dal v Olomouci příležitost českému stoperovi Lüftnerovi i dvěma slovenským reprezentantům, Gregušovi s Vavrem.

Ševci začali proti dánskému mistrovi výborně. Ránu Traoreho ještě zblokovala hostující obrana na roh, ale v 11. minutě už ochozy Androva stadionu nadšeně aplaudovaly.

Levý krajní bek Holzer poslal míč na druhou stranu, kde byl osamocený Ekpai. Ten přesným centrem z pravé strany našel v pokutovém území Kodaně nepokrytého Diopa a důrazný Senegalec přes bránícího Slováka Vavra ve skluzu usměrnil balon do sítě.

Zlínští fotbalisté povzbuzení vedoucí a premiérovou trefou v Evropské lize dál útočili. Ránu Jiráčka vyrazil gólman Andersen, dorážka Ekpaie ze strany šla mimo.

Kodaň na Hané nezachytila začátek, po čtvrt hodině se však rozkoukala a z první vážnější akce udeřila. Po průniku Matiće se přesnou ranou na zadní tyč prosadil pravý obránce Ankersen. Bezmocný Zlámal neměl šanci zasáhnout.

Ševci byli chvíli útlumu, ale po půlhodině znovu zahrozili. Ránu Jiráčka přizvedl jeden z Dánů na břevno. Z šance ovšem nic nebylo, rakouský sudí Drachta totiž odpískal útočný faul na brankáře Andersena. Ještě předtím Holse střílel po zaváhání domácí obrany zbrkle mimo.

V závěru první půle nebezpečně hlavičkoval Diop, dánský gólman míč reflexivně vytáhl z pod břevna.

Senegalský útočník měl další příležitost v 57. minutě. Po centru Jiráčka ale hlavičkoval ve výhodné pozici pouze do boční sítě.

Mlha vyhnala fotbalisty

Ve druhé půli šel postupně fotbal ale stranou, Andrův stadion s přibývajícími minutami zahalila hustá mlha. Chvíli se ještě hrálo, v 72. minutě ale sudí Drachta duel kvůli nepříznivé viditelnosti přerušil.

Zápas, který pokračoval po jednadvaceti minutách, se dohrával na hraně regulérnosti.

Ševci po neplánované přestávce sahali po výhře, střídající Vukadinović ale Andersena neprostřelil a trestný kop Džafiče odvrátila zeď.

Základní skupina Evropské ligy, skupina F -

3. kolo: FC Fastav Zlín – FC Kodaň 1:1 (1:1)

Branky: 11. Dame Diop, - 19. Peter Ankersen. Rozhodčí: Drachta – Brandner, Kuehr. Žluté karty: Traore, Mehanović, Bačo - Kvist. Diváci: 6 245

Zlín: Zlámal – Kopečný, Bačo, Gajić, Holzer – Janíček - Ekpai, Traore (90+12. Železník), Jiráček, Mehanović (72. Džafić) – Diop (67. Vukadinović).
Kodaň: Andersen – Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Toutouh, Greguš, Kvist, Matić (90+8. Amankwaa) – Holse (67. Falk), Pavlovič (67. Sotiriou)
Další výsledek: FC Šeriff Tiraspol – Lokomotiv Moskva 1:1 (1:1)

Počasí nepřeje řidičům, na silnicích spousta bouraček

FOTO / Mlhavé počasí a kluzké vozovky si vyžádaly od čtvrtečního rána na Olomoucku už několik dopravních nehod.

Horáček se setkal s disidentem, který držel hladovku proti Zemanovi

Kandidát na prezidenta Michal Horáček v rámci své moravské tour navštívil v Lipníku nad Bečvou i někdejšího disidenta Tomáše Hradílka. Ten se v nedávné době zviditelnil svou hladovkou, kterou se pokusil přimět současného prezidenta Miloše Zemana, aby znovu nekandidoval na úřad prezidenta republiky.

Vánoční trhy v Olomouci otevírají. Tady je PROGRAM

Tradiční vánoční trhy slavnostně odstartují 23. listopadu v centru Olomouce. Na Horním náměstí se během 30 dní vystřídá více než 40 hudebníků, chybět nebude ani zpívání koled s Deníkem.