Svěřenci trenéra Petra Uličného nad divizním soupeřem v prvním poločase dvakrát vedli.

Ve 13. i 32. minutě se gólově prosadil vysoký útočník Libor Žondra, když hlavou poslal do sítě centry Onofreje a Dadáka.

„Jak jsem Libora několikrát kritizoval, tak dnes ho musím pochválit. Nejen, že dal dvě branky, ale předvedl i herně velmi dobrý výkon, dokonce tam dal i finální přihrávku na Korčiána, který to neproměnil. Říká si o základní sestavu,“ chválil dvougólového střelce kouč HFK Petr Uličný.

Hosté však dokázali kontrovat. V prvním případě si za obranu naběhl Juřena a pohotově přehodil vybíhajícího Aleksijeviče. Ve druhém po dalším zaváhání holické defenzivy srovnal na 2:2 Lukáš.

„Zdena Polák hrál po delší době a udělal tam takovou chybu, ale v přípravě je to ještě prominutelné,“ okomentoval zkrat na podzim vynikajícího stopera Uličný.

Po změně stran se Baník dokonce ujal vedení, když střídajícího Šroma překonal nechytatelnou ranou Dressler.

„I tady se mi zdálo, že to Vojta Šrom trochu podcenil,“ lamentoval kouč.

V závěru mu jeho svěřenci ale přece jen udělali radost. V době, kdy už hrála Holice o deseti bez zraněného Krumpolce odcentroval Dadák a ve zmatku před brankou nakonec jeden z ostravských obránců uklidil míč přesně k tyči vlastní branky.

„Ocenil bych přístup všech hráčů. Byl velmi dobrý a také proto se nám podařilo v závěru vyrovnat. Soupeř byl kvalitní, hodně motivovaný. Myslím, že to byl dobrý zápas,“ řekl Uličný, který příští týden vyrazí s mužstvem na soustředění do Starého Města u Uherského Hradiště, kde se na konci února střetne s druholigovým Zlínem a ve stejné soutěži působící Karvinou.

„Čeká nás tam ještě takový poslední kondiční blok. Do soutěže máme ještě daleko. Ale zase nemůžeme jenom dřít, to bychom hráče strhali,“ nechal se slyšet zkušený trenérský matador Uličný.

1.HFK Olomouc – FC Baník Ostrava B 3:3 (2:2)

Branky: 13. a 32. Žondra, 90. vlastní – 29. Juřena, 33. Lukáš, 54. Dressler.

1. HFK Olomouc: Aleksijevič (46. Šrom) – Dadák, Krejčí, Polák, Kopecký – Filipský (46. Krumpolc), Onofrej, Bednář (46. Kobylík), Kovář (46. Tögel) – Žondra, Obal (46. Korčián). Trenér: Petr Uličný.

FC Baník Ostrava B: Pavlenka (46.Christu) – Brunclík, Tomašák, Velner, Tchuř, Repa, Ferenčík, Lukáš, Stránský, Juřena, Dostál. Střídali: Šimáček, Váňa, Dressler, Dapkus, Kaizar, Hlaváč. Trenér: Pavel Malura.