Nové Sady si připsaly drtivou výhru 8:1 a dvě kola před koncem sezony mohly slavit vítězství v letošním ročníku.

Ale nejen z těchto důvodů zažil Tomáš Režný v sobotu kouzelné odpoledne. Šesti góly v jednom zápase si vylepšil svoje osobní maximum.

„Šest gólů jsem nikdy nedal, nevím, co se děje poslední dobou," smál se hbitý forvard, který svojí rychlostí dělá obráncům velké problémy.

Když do sítě Dolan sázel jeden gól za druhým, z novosadské lavičky se ještě během druhého poločasu ozývaly hlasy, že spoluhráčům sliboval právě šestigólový zápas.

Zdroj: KFS Olomouc

A svůj smělý závazek skutečně splnil.

„Všem jsem říkal, že v posledním zápase dám šest gólů. Už se to povedlo tři kola před koncem," vyprávěl spokojeně Tomáš Režný, který vydařené zápasy střídá s těmi, kdy se mu v zakončení zase tolik nedaří.

„Poslední tři kola jsem se nemohl trefit do branky. Dnes to byla ale jako vždy dobrá práce kluků, ty gólovky byly dobře nachystané, a já jsem to už měl docela jednoduché. Z těch šesti gólů mám sám vyražený dech," přiznal.

Novosadský hrotový hráč navíc vstřelil i jubilejní stý gól svého týmu v sezoně. A na tuto trefu byly vypsány speciální prémie. „Vilda Papica mi ho namazal vyčůraně do prázdné. To je mu podobné," smál se Tomáš Režný, který tak musel do týmové kasy odevzdat docela vysokou částku. „Stý gól byl za tisícovku," prozradil.

Tomáš Režný se díky svému střeleckému koncertu vyhoupl do čela tabulky střelců letošní sezony krajského přeboru.

„Ještě jsou nějaké šance to navýšit. Soupeříme s Blážou (Jan Blaha, pozn. red.), ale kdo vyhraje, popravdě zase není tak důležité," konstatoval.

Divize? Jen delší štreky

Nové Sady letos splnily svůj předsezonní cíl, vyhrály krajský přebor a v příští sezoně tak mají právo startovat v divizi.

„Chtěli jsme soutěž vyhrát. Každý chce vždycky vyhrát 
a je jedno, jestli se bude postupovat, nebo ne. To ještě nevíme. I kdybychom krajský přebor hráli i příští sezonu, tak jej budeme chtít vyhrát znovu. Pořád chceme vyhrávat," prohlásil Tomáš Režný, který má s divizí zkušenosti a může tak porovnávat.

„Když hrajete divizi, tak to přece jen zabere trošku víc času. S klukama si musíme sednout a musíme si upřímně mezi sebou říct, jestli to hrát chceme, nebo ne," přiznal Tomáš Režný.

Podle informací Deníku má ale vedení klubu o postup do divize zájem.

Kádr Nových Sadů by na tuto soutěž mít rozhodně měl.

„Velký rozdíl mezi krajským přeborem a divizí není. V podstatě si myslím, že není skoro žádný. Ale jezdíte větší štreky na zápasy. Zabere to víc času, jinak je to v podstatě nastejno," dodal novosadský ostrostřelec Tomáš Režný.