Střelecky se vytáhli Michal Ordoš a Zdeněk Klesnil, kteří dali oba po dvou gólech. Do střelecké listiny se ale zapsali také další forvardi Adam Varadi a Martin Jirouš.

„Nesmíme to vítězství přeceňovat, protože soupeř tentokrát nebyl zase tak kvalitní,“ řekl po vysoké výhře trenér Sigmy Petr Uličný.

Mezinárodní tým hostů skutečně působil velmi nesehraným dojmem a víc než účastníka Corgoň ligy připomínal výletní jedenáctku. Nebylo divu, že od úvodních minut se hrálo podle olomouckých not.

V záloze hrající Ordoš s Heinzem měli dostatek prostoru k zakládání útoků a Sigma tak měla místy drtivý tlak, kdy se soupeř téměř nedostal z vlastního vápna, natož ze své poloviny hřiště. Úvodní šance Klesnila, Hály a Ordoše ještě zůstaly nevyužity.

Po pětadvaceti minutách se Klesnil přece jen dočkal. Ordoš jej našel pasem za nekoncentrovanou obranou slovenského mužstva a olomoucký dlouhán, který v týdnu prodloužil s klubem smlouvu až do června 2015, potvrdil, že v předsezónní přípravě se mu zatím střelecky poměrně daří.

Do poločasu přidal ještě pátý gól v letošní přípravě., když si naběhl na centr s chutí hrajícího Schulmeistra.

Vůbec pravá strana olomoucké sestavy předvedla v první půli solidní výkon. Kromě Schulmeistra se často do ofenzivy zapojoval také pravý obránce Hála.

Po změně stran výkon Hanáků na chvilku upadl. Po hodině hry ale Ordoš s přehledem z penalty upravil na 3:0, když potrestal hloupou chybu jedno ze slovenských obráncůk terý přerušil Tomečkovu akci rukou.

Hned za minutu zvýšil na 4:0 Varadi. Toho kouč Uličný tentokrát postavil na jeho tradiční místo v útočné vozbě. Že to tam exostravskému fotbalistovi přece jen svědčí lépe, než na pozici pravého obránce potvrdil Varadi do konce zápasu ještě minimálně dvakrát. Nejprve našel Ordoše, který parádním volejem přidal pátou branku.

Šestý gól připravil Varadi osm minut před koncem pro Jirouše, který už jen dával do prázdné.

Hattrick z gólových přihrávek překazila Varadimu slovenská obrana, když další gólovou ránu Tomečka zastavila s vypětím všech sil na brankové čáře.

V závěru ještě pocuchal nervy kouče Uličného unfair zákrok na Navrátila, který ale naštěstí odešel z trávníku po svých.

„Kluci chtěli hrát a dávat góly. Jsem rád i za to, že to dnes bylo s nulou, protože i to je pro nás důležité. Teď už si přeju, aby se hlavně nikdo nezranil,“ vykládal po duelu Uličný.

Z marodů už se totiž na trávník vrátili téměř všichni včetně kapitána Kučery, jehož trápila bolestivě naražená žebra.

Jedinou výjimkou byl Brazilec Daniel Rossi, jenž by ale měl být pro zápasy v Turecku fit.

„Měl potíže s achilovkou, ale naposledy nám říkal, že už by v Turecku měl být nachystaný. Tak doufám, že to tak bude,“ prozradil Uličný.

SK Sigma Olomouc – DAC Dunajská Streda 6:0 (2:0)

Branky: 25. a 43. Klesnil, 61. (pen.) a 79. Ordoš, 62. Varadi, 82. Jirouš. Rozhodčí: Zelinka.

Sigma: 1. poločas: Šustr – Hála, Kučera, Škerle, Vepřek – Pospíšil, Heinz, Ordoš – Schulmeister, Klesnil, Podaný. 2. pol.: Blaha – Janotka, Dreksa, Koutný, Hála – Varadi, Ordoš, Navrátil, Nepožitek, Tomeček – Jirouš. Trenér: Petr Uličný.

D. Streda: Kučera – Janek, Adiaba, Ágh, Laštovka – Kabele, Lénárth, Boya, Ayuk – Matůš, Delarge. Trenér: Krisztian Németh.