„Jsem neuvěřitelně šťastný. Za všechny kluky i za všechno, co se nám tady podařilo v celé sezoně. Nové Sady jsou jasně nejlepší tým v soutěži a nám se je podařilo porazit u nich i doma. Navíc jsme na našem hřišti neztratili ani bod. Paráda," rozplýval se kouč Lošťák.

Jeho mužstvo přežilo silný nástup Nových Sadů. ´

„Klidně to mohlo být 0:3. Neskutečně nás podržel Jarda Běhalík, který byl jasným mužem zápasu," řekl Lošťák.

Hněvotín - Nové Sady | Video: KFS Olomouc

Místo toho udeřilo na druhé straně. Novotný oslovil přihrávkou Pagáče a ten prostřelil brankáře Svobodu.

Hosté, kteří si už v minulém kole zajistili vítězství v celé soutěži a postup do divize, však výsledek otočili.

Po rohových kopech ve 26. a 54. minutě skóroval Jan Blaha, který se tak v tabulce střelců znovu dotáhl na jediný gól ke spoluhráči Režnému.

„Na standardky jsme se připravovali a bohužel jsme z nich dostali dva góly," mrzelo Lošťáka.

Hněvotín musel dotahovat a brzy se mu podařilo srovnat krok. V 61. minutě prodloužil Novotný centr k Pagáčovi a ten krásnou střelou z otočky vyrovnal na 2:2.

Šance k rozhodnutí měly ve zbytku zápasu obě strany. Na výhru ale dosáhli domácí.

Tři minuty před koncem Novotný rozehrál trestný kop na Davida Lošťáka, který podstřelil zeď a stanovil konečné skóre na 3:2 pro Hněvotín.

„Poslední branka mě štve, protože ten trestňák byl vymyšlený," zlobil se kouč Nových Sadů Karel Trnečka.

„Můžeme si ale za výsledek sami, protože jsme měli dost možností k tomu, abychom zápas rozhodli. Šli jsme snad pětkrát sami na brankáře. Něco jsme nedali, něco pochytal brankář. Ale rozhodně jsme měli dát víc gólů," uvedl Trnečka.

Ten přiznal, že mužstvo už po zajištění postupu složitěji hledalo motivaci. Navíc mu chyběly dva důležité články.

„Na tréninku už bylo vidět, že to není ono. Navíc Papica šel na operaci s třísly a Vacek má nohu v sádře kvůli zlomenině zánártní kůstky. I tak jsme ale měli vyhrát. Soupeř byl k poražení," dodal Trnečka.

„Já musím říct, že jsme nebyli lepším mužstvem, spíš šťastnějším. Fotbal je ale o chybách a my jsme ty soupeřovy dokázali využít. Výsledku si moc vážím a jsem velmi spokojený," shrnul na závěr své pocity Ivo Lošťák.

FC Hněvotín – FK Nové Sady 3:2 (1:1)

Branky: 17. a 61. Pagáč, 87. D. Lošťák – 25. a 53. Blaha. Rozhodčí: Vojáček – Sedláček, Dorušák.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil (85.Šenkyřík), Láner (58. Masařík), Schinneck, Novák – Karabina (90. Urbánek), Šulc, Kryl (31. Lakomý), D. Lošťák – Pagáč, Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Nové Sady: Svoboda – Hodis, Navrátil, Dvořák, Maliňák – Škoda, Blaha – Kopp, Andreev, Dvorský – Režný. Trenér: Karel Trnečka.