„Bylo to obrovsky těžké, ale celý tým je šťastný. Chtěli jsme si to užít, přece jen s takovým týmem nehrajeme každý týden,“ radoval se střelec vítězného gólu Marek Banasik.

Branka posily z divizních Nových Sadů přišla až po hodině hry, ještě předtím se „do šatny“ po Pilíkově otálení s rozehrávkou trefil kapitán Luboš Horka a rozradostnil tak pět stovek olomouckých diváků, kteří spokojeně vyrazili na poločasovou klobásu.

Krátce po ní však vyrovnal brněnský Ashiru a začínalo se od znova. Brněnský celek, hrající v nejsilnější možné jedenáctce, ale další trefu nepřidal a ještě víc tak zapadl do bahna, ve kterém se na začátku sezony nachází.

„Vypíjíme si kalich hořkosti až do dna… Soupeře jsme dostávali do šancí sami, hráli jsme i v nejsilnější sestavě pod svoje možnosti. Nevěříme si na balonu,“ mrzelo hostujícího kouče Svatopluka Habance, pod kterým se tak ještě více rozkývala židle.

Na poklonu soupeři, který patří o dvě úrovně níž, však gentlemansky nezapomněl.

„Překvapilo mě, jak jsou fyzicky vyspělí a jak se nás celou dobu snažili napadat. Patří jim pochvala,“ dodal lodivod Zbrojovky na adresu HFK.

A domácí trenér s ním pochopitelně v dobré náladě souhlasil.

„Dost jsme trénovali, zapracovali jsme na fyzičce a na síle. Běhali jsme v kopcích a teď jde na klucích vidět, že jsou na tom dobře,“ usmíval se Roman Sedláček po vynikající konfrontaci s mančaftem z elitní české soutěže.

„Před zápasem jsem říkal, že každé ligové mužstvo, které prohraje první dvě kola, má na sobě deku. A potvrdilo se to, hráči Brna byli v psychické nepohodě a my jsme toho využili.“

Především si však u svého kádru cení jiné věci. „Výsledky jsou jedna věc, ale famózní je především jejich práce v tréninku. Vůbec je k ničemu nemusím pobízet,“ tvrdil Sedláček.

Nyní by byla holická legenda ráda, kdyby diváci na stadion ve Staškově ulici chodili rádi a ve větším počtu, jako tomu bylo dřív.

„Bylo by to krásné. Byl to signál lidem, že jsme v Holici vybudovali nové mužstvo s lepší image. Tak jak to bývalo kdysi, když se tady hrával atraktivní fotbal. Zatím se nám to snad daří,“ dodal Sedláček, jenž se na úspěch MOL Cup bude snažit navázat v MSFL hned v sobotu doma proti nováčkovi z Valašského Meziříčí.

„Třetí liga je pro nás priorita, pohár je odměna,“ uzavřel Roman Sedláček.

1. HFK Olomouc – FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky: 42. Horka, 62. Banasik – 48. Ashiru. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Pochylý. ŽK: Bořil, Žůrek. Diváků: 536.

Holice: Mucha – Přikryl, Řehák, Plesník, Karčmář – Buček (60. Chlopek), Horka, Bořil, Schmidt (52. Banasik) – Krejčí, Žůrek (85. Weinlich). Trenér: Roman Sedláček.

Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Polák, Lutonský – Sedlák (60. Janošek) – Pilík (46. Kratochvíl), Škoda (72. Přichystal) – Fortes, Kone, Ashiru. Trenér: Svatopluk Habanec.