Do světa z rodného Dakaru vyrazil v šestnácti. V klubu Union Sportive Gorée si ho vyhlédla slavná Benfica Lisabon.

„Byl jsem tam jeden a půl roku. Vyskytl se ale nějaký finanční problém mezi kluby, takže jsem v Benfice skončil," popisuje Fall zkušenost z akademie dvaatřicetiná­sobného portugalského šampiona.

PODÍVEJTE SE: Takto dává Abdoulaye GÓLY

Z Portugalska zamířil Fall do Francie. V klubu La Vitréenne hrajícím čtvrtou ligu strávil dvě sezony.

Odtud měl namířeno do švýcarského Servette Ženeva. V klubu prodělal celou přípravu, ale angažmá zhatila neúspěšná žádost o pracovní povolení.

Abdoulaye Fall. Odjezd fotbalistů Sigmy na soustředění do TureckaNakonec Fall zakotvil ve Španělsku. Nejprve hrál jednu sezonu za CD Badajoz, v posledních dvou letech pak nastupoval v barvách Cádizu.

„Každá země, ve které jsem hrál, má jiný fotbalový styl. Ve Španělsku a Portugalsku to bylo skoro stejné, takové volnější. Ve Francii a Senegalu zase hodně tvrdé, fyzicky náročné. Ale to mám rád. Líbí se mi, když se opravdu pracuje," prozrazuje senegalský defenzivní záložník, který je schopen hrát i na pozici levého obránce.

„Nejraději mám ale defenzivního záložníka, šestku před obranou," říká obounohý fotbalista.

„Jsem levák, ale když mě dá trenér vpravo, tak mi to také nevadí. Myslím, že kopnu oběma nohama," směje se.

Cádiz má problémy a moc nefunguje

Senegalský fotbalista Abdoulaye Fall na Andrově stadionu v OlomouciJeho příchod na Hanou se táhnul od začátku ledna.

„Měli jsme v plánu, aby tady byl dřív. Aby aspoň čtrnáct dnů byl tady v našich olomouckých podmínkách. Táhlo se to z administrativních důvodů," vysvětlil dlouhé čekání na posilu trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

„Víte, v Cádizu je taková zvláštní situace, klub má finanční problémy, administrativa moc nefunguje," potvrzuje Fall.

V Olomouci dostal nováčka na starost brankář Zdeněk Zlámal. Ten shodou okolností v Cádizu před časem rok hostoval z italského Udine.

Za tu dobu pronikl do tajů španělštiny a tak teď dělá Senegalci průvodce.

„Je to velká výhoda, že může překládat. Ale fotbalové věci zná v angličtině, takže v tom nebude žádný problém," prohlásil Zdeněk Psotka.

„Já jsem si dal za úkol oprášit francouzštinu, se kterou jsem skončil v prvním ročníku na vysoké škole před dvaadvaceti lety," usmíval se kouč.