Druhý kandidát na předsedu OFS Zdeněk Šebestík se bezprostředně před hlasováním kandidatury vzdal, a volba proto byla veřejná.

„Pochopitelně mám radost, že jsem byl znovu zvolen. Žádnou velkou kampaň jsem nedělal, jen jsem jednou reagoval na články, které vyšly ve Večerníku e-mailovým dopisem pro kluby. Jsem rád, že jsem znovu dostal důvěru,“ řekl vítěz volebního boje Kaláb, který ve funkci předsedy začne čtvrté volební období.

Jeho původní protikandidát Zdeněk Šebestík nakonec obdržel hlas při volbách do devítičlenného výkonného výboru od padesáti hlasujících.

A vedle Radka Seidla bude v následujících čtyřech letech jedním ze dvou nových členů nejvyššího orgánu OFS. Zbývajících sedm mužů – Michal Coufal, Josef Ondroušek, Pavel Hrazdil, Ivan Čech, Milan Hladký a Pavel Suk – už působilo v předchozím výkonném výboru.

„Myslím si, že snad až na těsný neúspěch pana Siegla, předsedy ze Střelic, což je mimochodem moc slušný člověk jsem se složením výkonného výboru spokojen. S většinou lidí už spolupracuji dlouhodobě, zároveň ale dochází k omlazování. Dnes jsou ve výkonném výboru čtyři mladí, což je pozitivní,“ uvedl Kaláb, který po odstoupení Šebestíka z boje o předsedu podpořil jeho zvolení do výkonného výboru.

„Ne všechny myšlenky, které takzvaná opozice v předvolební kampani zmiňovala, jsou zcestné. Samozřejmě už jsme na svazu leccos zažili, ale je dobré, když přijde někdo s novou energií jako pan Šebestík. Pokud se mu podaří něco změnit a svaz z toho bude mít profit, tak pro fotbal jedině dobře. Nabízí nám pomoc a já bych byl blázen, kdybych ji odmítl,“ vysvětlil Kaláb svůj postoj.

Valná hromada vybrala také tříčlennou revizní komisi OFS. Svůj post v ní obhájil jen Vladimír Hula, který dostal důvěru stejně jako Miroslav Hariň a Vladimír Halouzka. Naopak neúspěšně se o mandát ucházel Radek Kubíček.